Kultūra
Literatūra

Somu stikla mākslas lokā – Guntars Godiņš ar dzeju un atdzeju 16

Foto: Kristaps Kalns

Otrdien, 2017. gada 21. novembrī, plkst. 18 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā leģendārā Somijas dizainera Tapio Virkalas darbu izstādē “Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā” notiks Guntara Godiņa dzejas un atdzejas vakars “Rīts uzzīmē mūsu sejas…”, LA.lv uzzināja muzejā.

Vakara gaitā klātesošie dzirdēs Guntara Godiņa dzeju autora izpildījumā un pārdomas par tekstiem, kas radušies dažādos laika posmos. Viesis pastāstīs par savu atdzejotāja pieredzi un vārdu interpretācijas iespējām, tulkojot stilistiski atšķirīgus darbus. Skanēs somu un igauņu tautasdziesmas, Heli Lāksonenas, Jāna Kaplinska, Artura Alliksāra, Ilmāra Lābana, Haso Krulla, Contras (īstajā vārdā Marguss Konula) un citu literātu dzejoļi Guntara Godiņa lasījumā.

Guntars Godiņš ir dzejnieks, atdzejotājs un viens no aktīvākajiem tulkotājiem no igauņu un somu valodas. Latviešu valodā viņam ir iznākuši pieci dzejoļu krājumi, bet atsevišķas dzejas izlases arī angļu, igauņu un zviedru valodā. Guntara Godiņa dzejoļi publicēti dzejas antoloģijās un žurnālos norvēģu, lietuviešu, somu, franču, taju un citās valodās. Viņš ir atdzejojis un tulkojis vairāk nekā 50 dzejas, prozas un bērnu grāmatas. Par tulkojumiem saņēmis daudzus apbalvojumus, dažus no tiem vairākkārt: Igaunijas Kultūrkapitāla gada prēmiju, Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Tulkotāja balvu, Latvijas literatūras gada balvu, Starptautisko Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā, Ojāra Vācieša balvu un daudzas citas. Saņēmis arī Igaunijas, Somijas un Ziemeļvalstu apbalvojumus par šo zemju kultūras un literatūras popularizēšanu Latvijā.

Guntars Godiņš strādājis Latvijas Rakstnieku savienībā, Latvijas Radio, žurnālā “Avots”, Latvijas vēstniecībā Igaunijā un citur. Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis.

Dalības maksa dzejas vakarā: ieejas biļete izstādē (pieaugušajiem – 3,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2 eiro).

LA.lv