Sports
Futbols

Somu trenerim ir redzējums par Latvijas izlases attīstību un izaugsmes ceļiem0

foto: Eurosport

Somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš tiek virzīts Latvijas nacionālās futbola izlases galvenā trenera amatam, pēc saņemtā atbalsta izjūt īpašu atbildību un uzticību.

“Latvijas izlases pārņemšana man, protams, būs liels izaicinājums. Šis darbs un man izrādītais atbalsts sev līdzi nes īpašu atbildību un uzticību,” izceļ treneris. “Latvijas izlase man ir labi zināma, un jau vistuvākajā laikā iepazīšos ar to līdz pēdējam sīkumam. Kā treneris esmu spēlējis pret Latviju 2011.gadā, bet kopš tā laika, protams, daudz kas ir mainījies. Esmu iepazinies ar valstsvienības nesenākajām spēlēm un līdzšinējo kandidātu loku, man ir redzējums par komandas attīstību un izaugsmes ceļiem.”

Panāktā mutiskā vienošanās ar Pātelainenu paredz noslēgt ar treneri līgumu līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020.gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

Stājoties amatā, Pātelainena pirmā spēle Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera statusā būs 2.jūnijā atjaunotajā Daugavas stadionā Rīgā, kad Baltijas kausa izcīņas ietvaros Latvija uzņems Igauniju. Pēc tam 5.jūnijā Latvijas izlasei Viļņā paredzēts otrais Baltijas kausa izcīņas mačs pret Lietuvu, bet 9.jūnijā Daugavas stadionā Rīgā pārbaudes spēlē tiks samēroti spēki ar Azerbaidžānu.

Saistītie raksti
LA.lv