×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Šonedēļ atklās Glābējsilīti Jelgavā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

29. augustā Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā tiks atklāta pirmā Glābējsilīte Zemgales reģionā. Latvijā tā būs jau astotā Glābējsilīte, tādējādi vismaz viena šāda īpaša vieta bērna dzīvībai būs katrā Latvijas reģionā. Uz Jelgavas Glābējsilītes atklāšanu ir aicināts ikviens interesents. Atklāšana sāksies plkst. 12:00.

29.augustā plkst.12.00 notiks Jelgavas Glābējsilītes atklāšana ar projekta patroneses operdziedātājas Evitas Zālītes dziesmu un iesaistīto institūciju pārstāvju uzrunām. Ikviens interesents ir aicināts piedalīties atklāšanā un klātienē apskatīt Glābējsilītes projektu.

„Būvdarbi Glābējsilītes izveidei tika sākti 2014.gada jūlija sākumā un pabeigti 25.augustā. Kopējās būvdarbu izmaksas ir 6230 EUR. 2014.gada 27.augustā tika parakstīti pēdējie pieņemšanas – nodošanas akti. Tagad atliek saklāt gultiņu un iesvētīt Jelgavas Glābējsilīti” stāsta Jelgavas projekta mecenāts Māris Peilāns.

„Ja Tava sirds pieder projektam, nāc uz atklāšanu! Glābējsilīte Jelgavā tapusi, pateicoties Ceļu būvniecības sabiedrības IGATE atbalstam, cilvēku iesaistei un ziedojumiem, tamdēļ es aicinu ikvienu pievienoties projekta atklāšanā!” aicina projekta vadītāja Laura Zvirbule.

Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš: “Vissirsnīgākā pateicība ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam piedalīties šīs Glābējsilītes izveidē, ikvienam kurš nepalika vienaldzīgs. Šīs Glābējsilītes durvis ir iespēja kādai nezināmu iemeslu dēļ negribētai bērna dzīvībai rast ceļu uz laimīgu un mīlošu ģimeni. Protams, varam tikai cerēt, lai vajadzības atvērt šīs durvis, būt pēc iespējas mazāk.”

Glābējsilītes mērķis ir ne tikai glābt to zīdaiņu dzīvības, kuru vecāki ir gatavi atteikties no sava bērna, bet arī sniegt diennakts psiholoģisku un praktisku palīdzību. Pie katras Glābējsilītes ir diennakts palīdzības tālruņa numuri. Zemgales reģionā šādu palīdzību sniegs krīzes centrs „Skalbes” tālr. 67222922, 27722292, kā arī psiholoģe Nadežda Balode tālr. 29916565 un ģimenes ārste Evita Valdmane tālr. 26178678.

Jelgavas projekta lieldraugs un ģenerālsponsors ir Ceļu būvniecības sabiedrības IGATE, kas projekta izveidei novirzīja 6230 eiro. Lai savāktu nepieciešamos līdzekļus Jelgavas Glābējsilītes izveidei, februārī tika organizēta ziedojumu kampaņa sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu un kolektīvās iepirkšanās portālu Cherry/Citylife. Ieguldījumu Glābējsilītes izveidē devis arī uzņēmums „Kaim”, kas uzdāvināja krāsas sienām, lai Glābējsilītes telpu padarītu ugunsdrošu, gaišu un saulainu. Tāpat atbalstu sniedza uzņēmums „Reklāmu darbnīca”, kas palīdzēja ar vizuālo noformējumu. Jelgavas Glābējsilītes izveides kopējās izmaksas ir 12 340 eiro.

Jelgavas Glābējsilītes informatīvie atbalstītāji: Apollo.lv, Delfi.lv, Draugiem.lv, Maminuklubs.lv, Mammamuntetiem.lv, Vipi.lv, Jelgavamk.lv, Dakteri.lv, ZZ.diena.lv, Jelgavasvestnesis.lv.

Kopš 2009. gada Latvijā izveidoti septiņi Baby Box jeb Glābējsilītes, un izglābtas 28 bērnu dzīvības. Pašlaik Glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē un Daugavpilī.

Glābējsilītē ievietotais mazulis iegūst atradeņa statusu, kas ļauj uzsākt tūlītēju adopcijas procesu. Atradeņa statuss tiek piešķirts, ja Glābējsilītē atstātais bērns nav meklēšanā, nav zināmi bērna vecāki, bērnam nav nodarīti miesas bojājumi, kā arī nav nekādas informācijas par bērna identitāti. Bērna bioloģiskie vecāki 6 mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas Glābējsilītē var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli.

Plašāka informācija: www.babybox.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš beidzot sauks pie atbildības mātes DZEGUZES??!! Vai tas notiks mūsu sabiedrībā 21. gadsimtā?!!

Draugiem Facebook Twitter Google+