Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

Šonedēļ atrastas 15 no ĀCM nobeigušās mežacūkas

Foto Linda DombrovskaFoto Linda Dombrovska

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 15 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Septiņi beigti dzīvnieki atrasti Balvu pagastā, divi – Engures novada Smārdes pagastā, bet pa vienam – Madonas novada Aronas pagastā, Apes novada Virešu pagastā, Vecpiebalgas pagastā, Strenču novada Plāņu pagastā un Jaunjelgavas novada Seces pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 832 dzīvniekiem 65 novadu 208 pagastos, kā arī divās pilsētās – Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts vienā saimniecībās Vārkavas novadā un divās – Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+