Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

Šonedēļ atrastas 15 no ĀCM nobeigušās mežacūkas

Foto Linda DombrovskaFoto Linda Dombrovska

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 15 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Septiņi beigti dzīvnieki atrasti Balvu pagastā, divi – Engures novada Smārdes pagastā, bet pa vienam – Madonas novada Aronas pagastā, Apes novada Virešu pagastā, Vecpiebalgas pagastā, Strenču novada Plāņu pagastā un Jaunjelgavas novada Seces pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 832 dzīvniekiem 65 novadu 208 pagastos, kā arī divās pilsētās – Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts vienā saimniecībās Vārkavas novadā un divās – Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (5)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+