×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Šonedēļ atzīmē Imunizācijas nedēļu

Foto - LETAFoto - LETA

No 22. līdz 26. aprīlim Eiropā notiks Imunizācijas nedēļas pasākumi. Arī Latvijā Bērnu klīniskajās universitātes slimnīcas (BKUS) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti šīs nedēļas laikā aicina vecākus un ikvienu interesentu uzzināt vairāk par bērnu un pieaugušo vakcināciju.

 23. aprīlī no plkst. 12:00 līdz 13:00 BKUS Saulaino dienu bibliotēkā notiks tematiskā pēcpusdiena „Vakcinācijas mīti un realitāte!”, kuras laikā speciālisti informēs par vakcinācijas aptveri Latvijā. Šogad plašāk tiks runāts arī par vakcinācijas blaknēm.

Pasākumā piedalīsies:

–        Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne;

–        SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs;

–        BKUS bērnu infektologs, vakcinācijas speciālists Dace Zavadska.

Pasākumā runāsim:

–        Kādēļ nepieciešama vakcinācija;

–        Vakcinācijas aptvere Latvijā;

–        Kādas ir biežāk ziņotās vakcīnu komplikācijas, un kā notiek to izmeklēšana?

–        Kas vecākiem jāzina par vakcināciju blaknēm un komplikācijām un kā rīkoties gadījuma, ja tās tiek novērotas. Cik bīstamas tās var būt?

–        Prezentēsim aplikāciju – Vakcinācijas kalendārs.

Tematiskā pēcpusdiena notiks Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgā, Vienības gatvē 45, Saulaino dienu bibliotēkā), no plkst. 12:00 – 13:00.

Preses konference tiks translēta tiešraidē SPKC (www.spkc.gov.lv) un BKUS (www.bkus.lv) mājas lapās, kā arī portālā Delfi (www.delfi.lv).

Savukārt, no 13.00 – 14.00, turpinot pasākuma tiešraidi, speciālisti atbildēs uz vecāku iesūtītajiem jautājumiem par vakcināciju. Arī šo pasākuma daļu ikviens interesents varēs vērot tiešraidē iepriekš minētajās interneta vietnēs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+