Dabā
Laika ziņas

Šonedēļ būs silts, ar pērkona negaisu0

Foto – LETA

Nedēļas sākumā laika apstākļus noteiks plaša ciklona austrumu mala. Otrdien, līdz ar aizejošo nokrišņu zonu vietām austrumu rajonos nedaudz uzlīs, bet naktī uz un trešdien no rīta Latviju šķērsos nākamā nokrišņu zona, daudzviet nesot lietu, iespējams arī pērkona negaiss, informē “meteo.lv”.

Trešdien īslaicīgi paaugstināsies atmosfēras spiediens, līdz ar to mākoņu daudzums mazināsies un mitēsies arī nokrišņi. Gaisa temperatūra tuvākajās dienās nedaudz pazemināsies, tomēr saglabāsies relatīvi silts laiks – dienā termometra stabiņš daudzviet pakāpsies līdz +16…+21°, un vietām austrumos, uzspīdot saulei, tā būs vēl nedaudz augstāka, tomēr piekrastē, vēja ietekmē, gaidāms vēsāks laiks. Savukārt naktī gaisa temperatūra būs līdzīga kā iepriekšējās dienās: +5…+12°.

Ceturtdien naktī atmosfēras spiediena pazemināsies, līdz ar to mākoņu pakāpeniski kļūs vairāk un no rīta un dienā daudzviet gaidāms lietus, vietām arī pērkona negaiss. Pastiprināsies austrumu vējš un maksimālā gaisa temperatūra sasniegs +20…+25°, bet vietām Kurzemes līča piekrastē vien +8…+13°.

Šī brīža prognozes liecina, ka piektdiena un sestdiena tiks aizvadītas ar mainīgu mākoņu daudzumu un vietām gaidāms arī īslaicīgs lietus. Savukārt jau sestdienas naktī virs Centrāleiropas pastiprināsies anticiklons, kas noteiks laika apstākļus arī Latvijā, līdz ar to atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un svētdiena aizritēs bez ievērojamiem nokrišņiem.

LA.lv