×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2012
Drukāt

Šonedēļ Daugavā sagaidāms palu maksimums

daugava2

Šonedēļ Daugavā sagaidāms pavasara palu maksimums, taču šogad ūdens līmenis upēs būs zemāks nekā citus gadus, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi. Lai arī Latvijas teritorijā upes no ledus jau ir brīvas, ūdens līmenis tajās joprojām ir svārstīgs.

 

Daugavas augštecē Krievijā joprojām ir ledus, un tur ūdens līmenis diennaktī cēlies par 13-33 centimetriem, savukārt Latvijas teritorijā Daugavas ūdens līmenis cēlies vidēji par vienu līdz astoņiem centimetriem diennaktī.

Arī Vidzemes upēs tuvākajās dienās vēl celsies ūdens līmenis, un tas notiks arī nokrišņu ietekmē. Nelielas ūdens līmeņa svārstības ir vērojamas arī Kurzemes un Zemgales upēs, kur līmenis gan ceļas, gan arī pazeminās.

Ledus kārta joprojām ir vietām uz ezeriem, un arī Baltijas jūra vēl nav brīva no ledus. Baltijas jūras Latvijas piekraste un Rīgas līcis ir brīvs no ledus, taču Igaunijas piekrastē Somu līci, kā arī Zviedrijas un Somijas piekrasti vēl klāj ledus.

Tas nav nekas neparasts, ka aprīlī joprojām jūras piekrastē ir ledus. 2010./2011.gada ziemā Baltijas jūru pārklāja plašākais ledus kopš 1987.gada un Rīgas līcis aizsala pilnībā. Pēdējie ledus gabali izkusa Rīgas līča dienvidu daļā 7.maijā, savukārt Botnijas līča ziemeļos – pēc 20.maija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+