×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Šonedēļ durvis vērs atjaunotā Cēsu bibliotēka (1)

Ekrānšāviņš no youtube.com; Guntas Romanovskas fotoEkrānšāviņš no youtube.com; Guntas Romanovskas foto

Jau trešdien, 18. februārī pēc renovācijas durvis lasītājiem vērs Cēsu Centrālā bibliotēka, bet dienu iepriekš, 17. februārī, bibliotēkas darbinieki bibliotēkas atklāšanas svinīgajā pasākumā teiks paldies visiem, kas palīdzēja to īstenot, portālam LA.lv pastāstīja bibliotēkas direktores vietniece Gunta Romanovska.

Cēsu bibliotēkas renovācijas kopējās izmaksas ir gandrīz trīs miljoni eiro, tā veikta gan ar pašvaldības, gan Eiropas fondu finansiālu atbalstu, stāsta Romanovska.

2011.gadā Cēsu novada pašvaldība izsludināja projektu konkursu bibliotēkas ēkas rekonstrukcijai. Konkursā uzvarēja arhitekta Jura Pogas birojs, bet būvdarbus veica uzņēmums “Vidzemes energoceltnieks”.

Ekrānšāviņš no youtube.com, Guntas Romanovskas foto.Ekrānšāviņš no youtube.com, Guntas Romanovskas foto.

Romanovska uzsver, ka rekonstrukcijas rezultātā bibliotēkas ēka, īpaši tās iekštelpas, pārvērtusies līdz nepazīšanai. V”eikti funkcionāli un tehniski uzlabojumi, maksimāli saglabātas nedaudzās vēsturiskās autentiskās lietas, atjaunota dekoratīvā ēkas fasāde, ar apgaismes ķermeņiem un taciņām labiekārtota bibliotēkas apkārtne. No daudzām mazām telpām katrā stāvā izveidota viena liela,” padarīto uzskaita direktores vietniece.

Agrāk bibliotekāru un lasītāju rīcībā bija tikai pirmais un otrais stāvs, bet nu klāt nācis trešais, kurā iekārtoti darbinieku kabineti, telpa apmācībām un semināriem, savukārt pagrabstāvā izbūvētas krātuves retāk pieprasītām grāmatām, arhīvam. “Tagad bibliotēkas apmeklētāji varēs ērti piekļūt grāmatām plauktos, pieejamāks kļuvis novadpētniecības krājums, periodiskie izdevumi izvietoti pārskatāmāk, vairāk vietas atvēlēts datoriem, nopietnākam darbam izveidotas individuālās lasītavas,” stāsta Romanovska.

Bērnu apkalpošanas nodaļa iekārtota dzīvespriecīgās krāsās, bērnus, jauniešus un citus interesentus gaida jaunas spēles, un beidzot bibliotēka kļuvusi pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+