×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Šonedēļ Dzintaros – festivāls “Bigbank Latvijas pērles”

Foto - LetaFoto - Leta

Pērļu sezona ir klāt! No 21. augusta līdz 24. augustam Dzintaru koncertzālē – festivāls “BIGBANK Latvijas Pērles”, kas pulcēs ievērojamus latviešu populārās mūzikas māksliniekus un ārzemju viesus. Katra festivāla diena veltīta kādai nozīmīgai mūsu mūzikas personībai – Raimondam Paulam, Laimai Vaikulei, Mārtiņam Freimanim un Olgai Rajeckai.

Festivāla idejas autors un pirmā koncerta (21 .augustā) zvaigzne Raimonds Pauls: “Mums vajag pievērst lielāku uzmanību latviešu valodai un latviešu mūzikai, jo parasti dominē angļu valoda. Es to ļoti labi saprotu, bet negribētos zaudēt to, ko esam sākuši 60. un 70. gados, jo ne viss tur bija slikts. Mums ir vajadzīgi jauni sasniegumi, bet to nebūs, ja nezināsim, ko esam jau izdarījuši. Tad nu pirmo reizi paskatīsimies, kas tur, Dzintaros notiks.” Maestro koncertā skanēs gan viņa klasiskās dziesmas, gan vēl nedzirdēti sacerējumi latviešu un angļu valodā. Uzstāsies jaunā soliste Kristīne Prauliņa un pazīstamā Paula dziesmu interprete Sonja Bišopa no Somijas, kā arī Jamaikas regeja grupa “Indikaa”. Protams, pie klavierēm būs pats komponists.

Festivālā otrā dienā – 22. augusts – veltīta Laimas Vaikules lielāko hitu programmai “Atkal mājās”, kurā tāpat dominē Raimonda Paula sacerējumi – ne velti pati dīva Maestro sauc par savu likteni.

23. augustā Dzintaros tiks godināts pāragri aizgājušais, bet daudz lielisku dziesmu un atmiņu atstājušais Mārtiņš Freimanis. Viņa mūzika skanēs jaunos Normunda Kalniņa (grupas Tumsa dalībnieks) aranžējumos Vidzemes kamerorķestrim un ritma grupai. Solisti būs gan seni Mārtiņa draugi un līdzgaitnieki, gan mākslinieki, kuri viņa dziesmās iejūtas pirmo reizi: Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Artis Gāga, “Per”, Kārlis Būmeisters, Valters Frīdenbergs, Andris Ērglis, Emīls Balceris, Marta Ritova, Sonja Bišopa, “DaGamba”, Agnese Rakovska. Būs arī pirmatskaņojumi.

24. augusta vakarā festivālu noslēgs jaunā tēlā un kvalitātē pārdzimusī primadonna Olga Rajecka ar tautiski dejisko programmu “Buramdziesmas”, kas publikas priekšā izskanēs pirmo reizi. Būs gan pavisam jaunas, gan sen iemīļotas Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas, un Olga ne vien dziedās, bet arī daudz dejos. Koncertā piedalīsies VPDK Rotaļa un TDA Līgo dejotāji, Laimas muzykanti, Baumaņu ģimene, Rihards Lepers, Roberto Meloni u.c.

Festivāla ģenerālsponsora BIGBANK Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš: “Viena no BIGBANK vērtībām ir cieņa pret Latvijas kultūras tradīcijām, tāpēc atbalstām māksliniekus, kuri devuši milzu ieguldījumu mūsu mūzikas attīstībā un nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Nešaubos, ka Dzintaru koncertzālē šajās dienās piedzīvosim īstu pērļu mirdzumu!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+