×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Šonedēļ Jelgavā – Teātra svētki

Foto: kultura.jelgava.lvFoto: kultura.jelgava.lv

Atzīmējot Teātra svētkus, no 25. līdz 28. martam jelgavniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāta īpaša svētku programma, LA.lv pastāstīja projekta vadītājs Sandis Kalniņš.

25. martā plkst. 14 un 26. martā plkst. 16 Ā. Alunāna teātris aicina uz tikšos ar Jelgavas aktieriem pasākumā “Jelgavnieks teātra pasaulē”. Tāpat arī ikviens aicināts aizdomāties par tiem teātra darbiniekiem, kuri aiznesuši tautās dzimtās pilsētas vārdu un dalīties informācijā par viņiem, lai kopīgi saglabātu materiālus vēsturei. Dažādus atradumus par aktieriem un teātra darbiniekiem, kas nesuši Jelgavas vārdu Latvijā un pasaulē, tiek gaidīti Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā vai pa e-pastu maija.matisa@muzejs.jelgava.lv. Aktīvākajiem atmiņu un informācijas iesūtītājiem rīkotāji sola nelielas pārsteiguma balvas, kuras tiks pasniegtas 26. marta sarīkojumā.

27. marta vakarā plkst. 19 uz kultūras nama skatuves paredzēta svētku kulminācija – muzikāli ironisks uzvedums “Rampa mirdz – 2”. “Iepriekšējā gadā aizsāktā teātra svētku tradīcija Jelgavā ar humora pilnu dziesmu spēli turpināsies arī šogad zem tāda paša nosaukuma, bet citiem notikumiem. Iezīmējot, Jelgavas pilsētas 750 gadu jubileju, Ā. Alunāna teātra aktieri, Tirkīzkora ansamblis, deju studija “Intriga” un muzikālā apvienība Ingusa Leilanda vadībā izspēlēs, izdziedās un risinās dažādus sirsnīgus dialogus par mums pašiem jelgavniekiem un mūsu kopējām mājām – Jelgavu. Darbosies arī īpašā teātra bufete,” stāsta Kalniņš.

Savukārt 28. martā plkst. 11 un 14 teātra svētki turpināsies mazajiem jelgavniekiem. Jelgavas Jaunais teātris parūpēsies, lai kultūras namā “Rota” pārvērstos par Teātra mežu, kur risināsies kopīgas rotaļas un radošās darbnīcas, bet izglītojošā izrādē varēs iepazīties ar maģisko teātra pasauli un tā aizkulisēm.

Tāpat līdz 6. aprīlim Jelgavas kultūras namā, apskatāma Latvijas Leļļu teātra 70 gadu jubilejas mobilā izstāde “Leļļu stāsti”. Izstādē redzamas vairāk kā 20 ar rokām darinātas lelles, kā arī vēsturiska informācija par teātra leģendārajiem māksliniekiem, leļļu meistariem, izrādēm un režisoriem.

Biļetes uz uzvedumu “Rampa mirdz-2” iespējams iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, bet pārējos pasākumos ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+