×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Šonedēļ kinoteātros – komēdija “Tu esi šeit”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. augustā Latvijas kinoteātros sāk izrādīt komēdiju “Tu esi šeit” (“Are You here”), kurā galvenās lomas izpilda skatītāju iemīļotie komiķi Ouens Vilsons („Viesnīca „Diženā Budapešta””, „Pusnakts Parīzē”), Zaks Galifianakis („Paģiras”, „Paspēt laikā”) un Eimija Polere („Uz slavas asmens”). Filmas režisors un scenārija autors ir vairākkārtējais „Emmy” balvu laureāts Metjū Vainers, pasaulslaveno seriālu „Soprano ģimene” un „Mad Men” veidotājs.

Vietējās televīzijas laika ziņu diktoru – vieglprātīgo brunču mednieku Stīvu Dalasu, kādudien uzmeklē bērnības draugs Bens Beikers, kurš jūtas apjucis pēc sava tēva nāves un meklē atbalstu grūtā brīdī. Daudziem par pārsteigumu, nelaiķis visu savu īpašumu un prāvu naudas summu novēlējis ekscentriskajam dēlam, atstājot bešā Bena māsu Teriju – lietišķu sievieti, kura ar šādu lēmumu negrasās samierināties un mantojuma dēļ gatava tiesāties. „Tu esi šeit” ir asprātīga un sirsnīga komēdija par patiesu draudzību, kura, filmas varoņa Stīva vārdiem runājot, „ir daudz retāk sastopama nekā mīlestība”.

Fragments no intervijas ar filmas režisoru Metjū Vaineru.

Kā jūs izlēmāt par filmas “Tu esi šeit” veidošanu, kas ir jūsu debija kinorežisora amatā pēc spožas karjeras un panākumiem izcilu seriālu radīšanā?

Metjū Vainers: “Kādā jaukā dienā es aptvēru, ka neesmu uzturējis kontaktu ar saviem bērnības draugiem. Esmu laimīgi precējies un aizņemts, tāpēc draugu būšana ir atstāta otrajā plānā. Jā mana sieva ir mans labākais draugs, taču es sāku domāt par to, kāpēc jaunības un bērnības draudzības ir izplēnējušas. Par to ir šī filma – par bērnības draugu piedzīvojumiem un attiecībām.”

Vai tiesa, ka rakstot scenāriju pirms vairākiem gadiem, jau toreiz zinājāt, ka centrālo lomu izpildīs aktieris Ouens Vilsons?

Metjū Vainers: “Tā tiešām bija. Rakstot scenāriju, doma par Ouenu no idejas pakāpeniski un nenovēršami pārauga par mērķi, tāpēc darīju visu, lai viņš šo lomu iegūtu. Viņš vienmēr man šķitis ļoti interesants un savā ziņā varbūt nenovērtēts kā kinozvaigzne. Viņš ir gan asprātīgs, gan inteliģents, taču dažkārt to slēpj. Tieši kā radīts šai lomai.”

Kā bija no godalgotā TV seriāla “Mad Men” veidošanas pārslēgties kino filmas radīšanai?

Metjū Vainers: “Lielākā atšķirība ir tajā, ka veidojot seriālu, ar aktieriem esam saistīti ilgu laiku, vairākus gadus. Šajā laikā, protams, ar filmēšanas komandu izveidojusies ļoti stipra saikne un savstarpēja uzticēšanās. Filmas “Tu esi šeit” aktierus pirms filmas veidošanas nepazinu, tāpēc nācās Ouenu un Zaku iepazīt, kas bija interesants izaicinājums, jo viņi ir komiķi, taču līdz šim galvenokārt biju sadarbojies ar drāmas speciālistiem.”

Kā ir strādāt ar komiķiem?

Metjū Vainers: “Mēs varējām atļauties vaļu improvizācijai. Protams, turējāmies pie scenārija, taču bija lieliski piedalīties filmēšanas procesā ar izciliem komiķiem.”
Jūs minējāt, ka rakstot šīs filmas scenāriju, domājāt par saviem draugiem un to, kādas ir attiecības ar viņiem. Vai tagad, kad filma tiek nodota skatītāju vērtējumam, esat radis atbildes uz šiem jautājumiem?

Metjū Vainers: “Jā, es domāju, ka tās atbildes par draugu attiecībām, kas tiek sniegta filmā, ir atbildes arī uz manis paša sev uzdotajiem jautājumiem.”

Video ar subtitriem latviski:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+