×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Šonedēļ kinoteātros – trilleris “Eskobars. Zudusī paradīze”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. decembrī Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt trilleri “Eskobars. Zudusī paradīze” (“Escobar. Paradise Lost”), kuru režisējis un kura scenāriju rakstījis izcilais itāļu aktieris Andrea di Stefano. Filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja Toronto kinofestivālā šī gada septembrī. Galvenajās lomās – ASV Kinoakadēmijas balvas ieguvējs Benisio del Toro (“21 grams”, “Grēku pilsēta”, “Satiksme”, “Galaktikas sargi”, “Mežoņi”, “Vilkatis”), Džošs Hačersons (“Bada spēļu” triloģija) un Breidijs Korbets (“Melanholija”).

Filma ir stāsts par kanādiešu tūristu Niku (Džošs Hačersons), kurš kopā ar savu brāli, apceļojot Kolumbiju, nolemj izveidot sērfa veikalu un uz kādu laiku apmesties šajā valstī. Drīz pēc tam viņš sastop un iemīl apburošu meiteni, kura ir bēdīgi slavenā narkobarona Pablo Eskobara brāļa meita. Eskobaram (Benisio del Toro) ātri vien iepatīkas jaunais kanādietis un viņš tiek uzņemts narkobarona tuvāko cilvēku pulkā. Brīdī, kad Eskobara uzbūvētā impērija sāk brukt, Niks attopas starp savu mūža mīlestību un paranoisko narkobaronu.

Pablo Emilio Eskobars Gavirija (spāņu: Pablo Emilio Escobar Gaviria; dzimis 1949. gada 1. decembrī, miris 1993. gada 2. decembrī) bija viens no bagātākajiem un arī nežēlīgākajiem noziedzniekiem, kura dibinātais narkobiznesa kartelis ilgu laiku kontrolēja milzu līdzekļus un varu. 1989. gadā finanšu žurnāls “Forbes” ierindoja viņu starp 277 miljardieriem pasaulē, kura īpašumu vērtība tuvojās 3 miljardiem ASV dolāru. Tāpat tika ziņots, ka Medeljinas kartelis kontrolēja 80% no globālā kokaīna tirgus. Laikā no 1982. līdz 1984. gadam Eskobars bija arī Kolumbijas parlamenta apakšpalātas loceklis. Tiek lēsts, ka Eskobara karteļa ziedu laikos tika nogalināti simtiem policistu, ierēdņu, kā arī virkne citu cilvēku, kas nevēlējās pakļauties viņa režīmam. Eskobars tika nošauts 1993. gada 2. decembrī.

Kinoprojekti par bēdīgi slaveno narkobaronu ir attīstīti vairākkārt, arī godalgtais režisors Olivers Stouns ir centies uzņemt filmu par Eskobaru, tomēr līdz šim vērienīgas kinofilmas par Eskobaru tā arī nav īstenotas. Jaunās lentes centrālās lomas izpildītājs Benisio Del Toro komentē dažādos viedokļus par Eskobaru, jo daudzi viņu uzskata pat par svēto (viņš paralēli savam narkobiznesam darbojās politikā un labdarības projektos, kā arī ziedojis iespaidīgas naudas summas skolām un citiem mērķiem Kolumbijas iedzīvotāju labā): “Es centos izprast šo sarežģīto tēlu, kurš bija gan briesmonis, gan arī varonis savā ziņā. Daži viņu uzskata par sava veida Robinu Hudu, bet citi par sātanu. Jā, viņš ziedoja iespaidīgas naudas summas skolām, slimnīcām un būvēja futbola laukumus – viņš saprata nabago ļaužu rūpes. Gūstot panākumus, viņš daļu savas bagātības tiešām atvēlēja nabadzīgajiem un arī zemāk stāvošajiem savas impērijas darbiniekiem. Eskobars saprata, ka nabago cieņa un mīlestība ļaus gūt plašāka mēroga atbalstu. Tomēr mēs visi zinām, ar kādu biznesu un kādiem līdzekļiem šī bagātība tika gūta…”

Filmas reklāmas rullītis:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+