×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Šonedēļ klausītājus gaidīs pirmais Operetes festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau šonedēļ, 18. jūlijā Ikšķilē visas dienas garumā notiks pirmais Operetes festivāls, kas piedāvās dzirkstošus, romantiskus koncertus, tikšanos ar iemīļotiem solistiem un nebēdnīgi muzikālu pirmizrādi bērniem “Paukojam un šmaukojam”, vēsta rīkotāji.

Koncertos piedalīsies iemīļotie solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Evita Zālīte, Latvijā dzimusī Alisa Zinovjeva no Itālijas (debija Latvijā), Jolanta Strikaite, Marlēna Keine, Laura Teivāne, Nauris Indzeris, Dainis Skutelis, Arturs Mangulis, Juris Vizbulis, Emīls Kivlenieks, dejotāji, Operetes orķestris, Madara Kalniņa džeza grupa un citi.

“Pasaulē operetes festivāli ir ļoti populāri, tādi notiek arī tepat kaimiņvalstīs. Tādēļ esmu priecīga, ka Operetes festivāls beidzot būs arī Latvijā. Vēsturiskajā Ikšķiles kultūras telpā ar Operetes festivālu vēlamies vairot prieku, jauneklīgu azarta dzirksti, ienest pasaules elpu – jaunu festivāla tradīciju Latvijā, kas nākotnē kļūtu par mākslinieciski nozīmīgu kultūras fenomenu. Operete ir kā radīta vasaras atpūtai un svētkiem!” atzīst Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Tikties ar bijušajiem un arī šodien iemīļotajiem operetes solistiem Intu Spanovsku, Ievu Kepi, Andri Lapiņu un citiem būs iespējams plkst. 16 Ikšķiles kultūras namā. Risinot draudzīgas sarunas pie kafijas tases, atcerēsimies bijušo valsts Rīgas Operetes teātri un raudzīsimies Latvijas operetes nākotnes aprisēs. Pasākumu vadīs muzikologi Liene Jakovļeva un Guntars Pupa.

Savukārt, skaistākās operešu melodijas iemīļotu solistu izpildījumā un vasaras vakara romantiku ikviens aicināts baudīt svētku kulminācijā – Galā koncertā Ikšķiles estrādē. Tā sākums plkst. 20. Koncertā skanēs gan Arvīda Žilinska un Raimonda Paula operešu mūzika, gan arī skaistākās melodijas no pasaules operetes pūra – Johanna Štrausa, Imres Kālmana, Franča Lehāra, Frederika Lou operetēm un mūzikliem.

Svētku noslēgumā no plkst. 23 līdz 24 – Valšu vakars Ikšķiles estrādē, kurā ikviens J. Štrausa un citu slavenu valšu komponistu mūzikas pavadībā varēs izdejoties pēc sirds patikas. Rīkotāji uzsver – ar Galā koncerta biļeti ieeja Valšu vakarā bez papildus maksas.

Pēc Operetes Galā koncerta un Valšu vakara plkst. 0.52 no Ikšķiles stacijas aties papildus vilciens Ogre-Rīga.

Festivāla režisors – Valdis Lūriņš, diriģents – Guntars Bernāts, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs – Oskars Dreģis, producente – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivālu rīko Latvijas operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+