×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Ceturtdien Latvijā darbu sāks pirmie divi stacionārie fotoradari (Radaru karte)

Foto - LETAFoto - LETA

Ceturtdien, 12.februārī, Latvijā darba režīmā sāks darboties pirmie stacionārie fotoradari, atgādina CSDD. Informācija par fiksētajiem pārkāpumiem tiks sūtīta Valsts policijai lēmuma pieņemšanai un autovadītāji saņems paziņojumu par fiksēto pārkāpumu. Pirmie sāks darboties radari uz ceļa Rīga–Jelgava pie pagrieziena uz Brankām un uz jaunā Rīgā–Koknese ceļa pie satiksmes mezgla ar ceļu Inciems–Sigulda–Ķegums.

Līdz šim radari darbojās testa režīmā un paziņojumi autovadītājiem netika sūtīti. Savukārt autovadītāju ērtībām tiek piedāvāts izvēlēties, kā turpmāk saņemt paziņojumus par radaru fiksētajiem pārkāpumiem: ar elektroniskā pasta starpniecību, izdarot atzīmi CSDD reģistrā https://e.csdd.lv/, vai kā līdz šim – ierakstītas vēstules formātā.

CSDD informē, ka jau tagad stacionāro radaru izvietošana attaisnojusies. To uzstādīšanas vietās samazinājies plūsmas ātrums, un tiek fiksēts neliels skaits ātruma pārkāpēju. Pirms katras stacionārā fotoradara atrašanās vietas izvietotas braukšanas ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes ar papildzīmi par fotoradara darbību. Svarīgi, ka radaru ieviešanai ir preventīvs raksturs – samazināt braukšanas ātrumu bīstamos ceļa posmos, nevis naudas pelnīšanas avots, uzsver direkcijā.

Stacionāro fotoradaru atrašanās vietas izvēlētas, izvērtējot simtiem ceļu satiksmes negadījumu statistiku, “melnos punktus” un informāciju par ceļu posmiem ar intensīvu satiksmes plūsmu. Triju gadu laikā vietās, kur paredzēts uzstādīt mērierīces, notikuši 495 ceļu satiksmes negadījumi, cietuši 135 cilvēki, bet bojā gājuši astoņi. Turklāt bojā gājušie ir ne tikai sāpīgs zaudējums tuviniekiem, bet arī valstij, tautsaimniecībai un sabiedrībai kopumā, šajā gadījumā vērtējums naudas izteiksmē tie ir vairāk nekā četri miljoni eiro zaudējumi.

Radaru uzstādīšanu veica SIA “RECK” sadarbībā ar mērierīču izgatavotāju – Nīderlandes uzņēmumu “GATSO”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+