×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Šonedēļ Latvijas kartē var sākt atzīmēt talkošanas vietas


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar ar Lielās talkas pašvaldības koordinatoru tikšanos aizsākās talkošanas vietu atzīmēšana Latvijas kartē un savu atbalstu ikgadējai Latvijas akcijai solīja tās galvenie sponsori un atbalstītāji.


RTU Lielajā aulā no visiem koordinatoriem tikai ap 20 bija jauni, jo pārējie šo pienākumu pildīja trešo gadu un ilgāk. Burtnieku novada Lielās talkas koordinatore Līga Stebere talkas organizē jau no tās sākumiem 2008. gadā un uzskata tās par iekšēju nepieciešamību sakopt vidi pēc ziemas, un, viņasprāt, īpaši svarīgi to iemācīties jaunajai paaudzei. Savukārt Natālija Siņicina no Rēzeknes, lai gan Lielās talkas organizatore ir pirmo gadu, jau vairākus gadus ir piedalījusies talkās un zina, kam lūgt padomu, ja radīsies nepieciešamība.

Dienas pirmajā daļā koordinatori gan apguva zināšanas par atkritumu šķirošanu, materiālu pārstrādi un citas jaunas lietas, gan mācījās, kā uzrunāt cilvēkus un aizstāvēt savu ideju, jo šogad talkas mērķis ir kustībai piepulcināt arī tos, kas izturas skeptiski vai vienaldzīgi.

Koordinatori varēja arī trenēties video uzrunu filmēšanā, bet daudzus sajūsmināja SIA “Esplanāde” radošā direktora Aināra Pudāna priekšlasījums, kurā viņš stāstīja, kā iedvesmot sevi un citus.

Viņa padoms – sākt ar vienkāršāko. Arī, pirms mainīja Ņujorku, sāka ne jau ar cīņu pret baisākajiem noziedzniekiem, bet pret bezbiļetniekiem un atskaņoja klasisko mūziku metro stacijās. Šajās vietās vairs neuzturējās cilvēki, kam nepatika Šūberts un Mocarts.

2013. gada Lielās talkas atklāšanas pasākums vainagojās ar talkas himnas kopīgu dziedāšanu. Pazīstamā dziesma “Tumša nakte, zaļa zāle” sevišķi iespaidīgi izskanēja rindās “Talka nāca sētiņā zeltābolu mētādam’…” Lai gan prezidents Andris Bērziņš pirmdien netikās klātienē ar Lielās talkas organizatoriem, jo devies pēkšņā darba vizītē uz Vatikānu, viņš bija atstājis video uzrunu, kurā novēlēja sakopt Latviju gan talkas dienā, gan visu gadu. Emocionāli talkotājus uzrunāja Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs, kurš uzsvēra, ka talka ir Dievam tīkams nesavtīgs darbs, jo attīra arī dvēseli. Ar novēlējumiem talkai uzstājās galvenais sponsors – Rīgas brīvosta tās pārstāvja Haralda Apoga personā, apgāda “Zvaigzne ABC” vadītāja Vija Kilbloka, SIA “L&T” direktors Reinis Ceplis, Latvijas vides aizsardzības fonda direktore Sandra Bērziņa un citi.

Lielā talka šogad norisināsies 20. aprīlī. Talkas vadmotīvs šogad ir “Tīra Latvija sākas Tavā galvā!”, kura mērķis ir aicināt cilvēkus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilst Lielās talkas galvenajam mērķim – Latvija 2018. gadā būs tīrākā valsts pasaulē. Paredzēts, ka talkā piedalīsies vairāk nekā 210 000 cilvēku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+