×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Šonedēļ notiks izstāde “Dārzs un Flora 2012”

tulpe

Kad pavasarī mostas daba, sarosās dārzkopji, puķkopji, mazdārziņu un zemes īpašnieki – ikviens, kam dārza un lauku darbi ir sirdslieta vai maizes darbs, jo aktuāli kļūst sēšana un stādīšana. Izstāde “Dārzs un Flora 2012”, kas notiks no 19. līdz 22. aprīlim Ķīpsalā, piedāvās plašu produkcijas un pakalpojumu klāstu – visu, lai dārza darbi izdotos.


 

Sēklas un stādi

Interesenti varēs iegādāties puķu un dārzeņu sēklas, ogulāju, košumkrūmu un koku stādus, ko piedāvās Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija, kokaudzētavas “Vīksnas” un “Arumi”, stādu audzētavas “Pīlādži”, “Liepas” un citas, Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte” un individuālie stādu audzētāji.

Būs arī īpaši piedāvājumi – bioloģiskā z/s “Dzērves” piedāvās saldo ķiršu stādus, kas potēti ar pundurstarppoti (Gisella), tā iegūstot zema auguma saldo ķirsi, kurš savu kopēju ar gardām ogām iepriecinās gadu ātrāk nekā parastie ķirši. Interesenti varēs iegādāties arī kazeņu stādus bez ērkšķiem, dzelteno peoniju stādus un daudz ko citu.

Izstādē sevi prezentēs stādu interneta veikals www.stadisim.lv, kas piedāvās stādus, sēklas, sīpolpuķes un dārza piederumus. Turklāt ar šī kataloga starpniecību var saņemt atlaides nu jau 45 Latvijas stādaudzētavās.

 

Dārza labiekārtošanai

Domājot par dārza labiekārtošanu, izstādes apmeklētāji varēs izvēlēties dārza mēbeles un mājiņas, lapenes, nojumes, pergolas, šūpuļkrēslus, baseinus, kā arī dārza ainavu elementus, dekoratīvos akmeņus, bruģi un citu produkciju un pakalpojumus.

Izstādē būs akmeņkaļa Ivara Feldberga darinātās akmeņdārza mēbeles, akmeņdārza lampas, strūklakas, ūdenskritumi, skulptūras, dārza akmens vāzes un daudz kas cits.

Mēbeļu un interjera salona “Mūzas istaba” klāstā būs visplašāko dārza un pīto mēbeļu sortiments: galdi, krēsli, dīvāni, kumodes, lādes, zviļņi, spilveni dārza mēbelēm, paklāji un interjera aksesuāri.

SIA “Raunas Lauktehnika” piedāvā dārza mēbeles un aksesuārus, kas veidoti no metāla un koka. Šī gada jauninājumi – arkas, lapenes, mēbeļu kolekcijas un uguns grozi – papildina dārza iekārtojumu gan funkcionāli, gan vizuāli.

Savukārt, lai paši pagatavotu gaļas un zivs kūpinājumus, noderīgs būs piedāvājums no firmas “Abas.lv”. Uzņēmums prezentēs Latvijā ražotas augstas kvalitātes iekārtas dārzam, mājai un izbraukumiem pie dabas – kūpinātavas ar dubulto siltuma izolāciju un unikālu konstruktīvo risinājumu, kas nodrošina energoefektivitāti un precīzu kūpināšanas temperatūru, ļaujot iegūt visgaršīgāko maltīti.

 

Inventārs un tehnika

Izstādes piedāvājumā būs arī dārza tehnika un inventārs, augsnes uzlabotāji, augu aizsardzības līdzekļi. Izstādē būs arī plašs siltumnīcu piedāvājums – sākot no mazām un viegli pārvietojamām, beidzot ar lielām un bagātīgai ražai paredzētām siltumnīcām. Dārza darbiem noderēs arī dažādu tehnoloģiju zāles pļāvēji, dārza traktori, trimmeri un dzīvžogu šķēres.

“Husqvarna Latvija” izstādē prezentēs zāliena uzturēšanas mašīnu klāstu, kurš ir piemērots gan amatieriem, gan visprasīgākajiem zālienu uzturētājiem. Tiks prezentēts jaunākais automātiskais zāles pļāvējs “Automower 305”, kurš perfekti piemērots cilvēkiem, kuri nevēlas pavadīt skaistās vasaras brīvdienas, pļaujot zāli.

 

Palīdzība dārzu iekārtošanā

Tie, kas savā dārzā iecerējuši lielākas pārmaiņas un plāno sarežģītākus darbus, varēs saņemt profesionāļu padomus un konsultācijas. Izstādē piedalīsies speciālisti, kas piedāvā zālienu ierīkošanu, apzaļumošanu, teritoriju sakopšanu, bīstamo koku izzāģēšanu, apstādījumu projektēšanu, teritoriju labiekārtošanu, vecu dārzu atjaunošanu, akmeņdārzu veidošanu, koku vainagu veidošanu u. c. pakalpojumus.

 

Popularizēs zaļo domāšanu

Lai popularizētu un veicinātu zaļo domāšanu, LU Bioloģijas institūts un Latvijas Entomoloģijas biedrība izstādē informēs par putniem Latvijā, to migrāciju, gredzenošanu un stāstīs, kā pareizi pagatavot būrīšus dažādām putnu sugām. Izstādē varēs uzzināt arī visu par Latvijas iekšzemes ūdeņiem, būs arī dzīvā ekspozīcija – mazie ūdens iemītnieki. Tāpat ikviens interesents varēs uzzināt par augu bioloģisko aizsardzību.

 

Cīņai ar kaitēkļiem un insektiem

Tuvojoties vasarai, aizvien aktuālāka kļūst cīņa ar dažādiem kaitēkļiem – mušām, kodēm, kā arī insektiem, kas mēdz viesoties mājās, piemājas dārzā un traucē atpūtai un darbam dabā. Lai tos apkarotu, izstādē varēs atrast vācu firmas “Aeroxon” risinājumus – līmlentes, slazdus, sietus un auduma tīklus. Tāpat izstādē varēs iegādāties “Helpic” aerosolus, kas aizsargā no odu, ērču un lapseņu uzbrukumiem.

Savukārt SIA “4KMP” piedāvās pārbaudītus risinājumus – kurmju un caunu slazdus, lai savu dārzu atbrīvotu no kurmjiem, savukārt mājas vai saimniecības telpas – no caunu uzbrukumiem.

Kamēr saimnieces kavēsies pie stādiem un sēklām, vīri blakus hallē izstādē “Mežs un Koks 2012” varēs novērtēt mežizstrādes tehnikas piedāvājumu, izstādē “Rigaagro 2012” – saņemt noderīgus risinājumus saimniecībai un aplūkot lauksaimniecības tehniku, savukārt izstādē “Medības 2012” – noskaidrot un iegādāties visu nepieciešamo, lai sagatavotos jaunajai medību sezonai.

 

Izstāžu darba laiki:

19. aprīlī no plkst 12.00 līdz 18.00;

20. – 21. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 18.00;

22. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00.

 

Ieejas biļetes cena visās izstādēs – Ls 2; nozares studentiem, pensionāriem, skolēniem – Ls 1,50; visiem medniekiem, uzrādot mednieka apliecību, – tikai Ls 1.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+