×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Šonedēļ oficiāli atver LNB; no 17. jūnija apmeklētājiem vaļā Mezonīns (2)

Foto: LETAFoto: LETA

LNB direktors Andris Vilks un kultura sministre Dace Melbārde LNB atklāšanas preses konferencē.

No 12. līdz 15. jūnijam Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) rīkos īpašu jaunās ēkas stāvu atvēršanas pasākumu jeb kaskāžu sēriju, bet jau no 17. jūnija apmeklētājiem būs brīvi pieejams Mezonīna 2. un 3. stāvs, vēsta LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

“Gaismas pils atklāšana jeb ēkas inaugurācija notiks šī gada 29. augustā, bet jau tagad norit aktīvs sagatavošanās darbs, lai augusta nogalē bibliotēka sniegtu apmeklētājiem visu pakalpojumu klāstu. Vēlamies, lai plašs interesentu loks iegūtu iespēju savlaicīgi iepazīties ar ēku un tās interjera lieliskajām īpašībām, savām acīm redzētu, kā notiek iekārtošanās process visos stāvos, kā arī uzskatāmi aptvertu Nacionālās bibliotēkas plašo darbības lauku un nozīmi. Apmeklējot Gaismas pili šajās dienās, ikvienam būs iespēja ielūkoties mirklī pirms starta,” stāsta LNB direktors Andris Vilks.

“Ar milzīgu gandarījumu varu teikt, ka bibliotēka ir nodota ekspluatācijā. Neatkarības laika lielākā būve varēs darboties ar pilnu jaudu. Ziņu par to, ka ēka nodota ekspluatācijā, uzzināju, esot Venēcijas arhitektūras biennālē. Apmeklējām ASV, kurā meklējām Gunāra Birkerta Gaismas pils projektu. Tur arī uzzinājām šo labo ziņu. Vēlos izteikt cerību, ka Gaismas pils nostiprinās savu lomu kā Latvijas brīvības simbols, iemiesos zināšanu un izglītības, kultūras digitalizācijas ekselenci,” akcentē Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

“No trīs miljonu vienību lielā krājuma esam pārveduši 36,4%, bet no 350 000 brīvpieejas grāmatām uz jauno ēku pārvesti 70%. Lasītājus sāksim apkalpot jau no 17. jūnija – gaidīsim ikvienu Mezonīna 2. un 3. stāvā, savukārt jūlijā plānojam vērt vaļā 5. stāvu, augustā – 4. un 6. stāvu. Šovasar jaunajā bibliotēkas ēkā vēl turpināsim darboties kā ierasts – piecas dienas nedēļā ar divām brīvdienām pirmdienās un svētdienās. Bet jau no septembra lasītājus gaidīsim septiņas dienas nedēļā,” pavēstīja LNB pakalpojumu departamenta direktore Anda Lamaša.

“Mēs visi esam ļoti gaidījuši šo mirkli, kad ielaist cilvēkus Gaismas pilī. Bibliotēka nozīmē ne tikai grāmatas, bet arī veidu, kā ar tām strādāt. Vēlamies, lai cilvēki redz, kā uzsākam darbu, kā arī iesaistīt lasītājus ar īpaši izstrādātām programmām – lekcijām, spēlēm un izstādēm,” stāsta LNB atvēršanas svētku radošais direktors Gatis Mūrnieks.

Aktuālākā informācija par atklāšanas sarīkojumiem – LNB mājaslapā lnb.lv, kā arī sociālajos tīklos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pievienojos sisi -pirmo reizi dzirdu šādu vārdu.Likam jau esam pilnīgi tumsoņas.Vai tiešām vairs lietām nav latvisku nosaukumu-uzbūvējām taču NACIONĀLO BIBLIOTĒKU!

  2. Mīļais Dievs, kas ir mezonīns?

Draugiem Facebook Twitter Google+