Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
30. septembris, 2014
Drukāt

Šonedēļ parakstīs līgumu par “Liepājas metalurga” pārdošanu

Foto: LETAFoto: LETA

Kaķis zem armatūras tērauda stieņiem AS "Liepājas metalurgs" gatavās produkcijas noliktavā.

Maksātnespējīgās AS “Liepājas metalurgs” maksātnespējas administrators Haralds Velmers ceturtdien, 2. oktobrī, Liepājā parakstīs pārdošanas līgumu ar investoru “KVV Group”, otrdien nolēma valdība.

Ministru kabinets izskatīja informatīvo ziņojumu par AS “Liepājas metalurgs” ar pamata ražošanu saistītās mantas pārdošanas ieņēmumu sadali un samaksas kārtību. Tāpēc Ministru kabinets uzdevis finanšu ministram Andrim Vilkam (V) valsts vārdā parakstīt vienošanos ar pārējiem kreditoriem.

“Pēc nozīmīga un intensīva darba ar maksātnespējīgo “Liepājas metalurgu” varu paziņot, ka jau šonedēļ tiks parakstīts līgums ar investoriem par uzņēmuma pārdošanu. Mēs neesam atkāpušies ne soli no iepriekšējiem uzstādījumiem, ka investoriem jau šogad ir jānodrošina rūpnīcas darbības atsākšana, kā arī jānorāda tas, kā tiek plānots nodrošināt uzņēmuma darbību ilgtermiņā. Tās ir pozitīvas ziņas uzņēmuma darbiniekiem, Liepājas pilsētai un visai valstij, ka viena no lielākajām Latvijas rūpnīcām atsāks savu darbu,” norāda Vilks.

Valdība sēdes laikā informēta par to, ka “Liepājas metalurga” kreditori ir vienojušies par noteikumiem, kā sadalīt līdzekļus, kas iegūti no uzņēmuma pārdošanas, kam par pamatu ir ņemts SIA “PricewaterhouseCoopers” ķīlu novērtējums.

Saskaņā ar investora solīto uzņēmums jau šogad atsāks darbu, nodarbinot vietējos iedzīvotājus, kas ir ļoti svarīgi Liepājas pilsētai, kā arī valsts tautsaimniecības izaugsmei kopumā.

Pašreizējie aprēķini rāda, ka valsts varēs atgūt visus no valsts budžeta samaksātos līdzekļus, kuri ieguldīti galvojuma izpildē, kā arī jau pirmajā maksājumā tiks atgūti līdzekļi, kas tika ieguldīti uzņēmuma uzturēšanā pēc tā darbības pārtraukšanas.

Tāpat atsevišķi no rūpnīcas tiek realizētas arī citas ķīlas. Piemēram, Valsts kase jau ir saņēmusi 768 000 eiro no medicīniski-sanitārās daļas realizācijas.

Patlaban investors ir iemaksājis vienu miljonu eiro kā apliecinājumu savu nodomu nopietnībai. Pēc pirkuma līguma noslēgšanas maksājumi tiks sadalīti 10 gados – ar gada maksājumu deviņi miljoni eiro. Par nodrošinājumu kalpos līdzšinējās un papildu ķīlas, kā arī komercbankas galvojums.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+