Dabā
Laika ziņas

Šonedēļ Parīzē, Beļģijā un Nīderlandē var krist absolūtais karstuma rekords0

Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Tuvākajās dienās Rietumeiropā gaidāma liela svelme, kas – līdzīgi karstuma vilnim jūnijā – vietām pārspēs absolūtos karstuma rekordus, brīdina sinoptiķi.

Spānijā jau vairākas dienas valda karstums līdz +42 grādiem, pirmdien arī Francijas dienvidos gaidāma gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +40 grādiem. Nedēļas vidū nebijusi svelme sasniegs Francijas ziemeļu daļu un Beniluksa valstis.

Pastāv liela iespēja, ka ceturtdien Parīzē tiks pārspēts Francijas galvaspilsētas absolūtais temperatūras rekords – 1947.gada 28.jūlijā reģistrētie +40,4 grādi.

Iespējams, ceturtdien arī Beļģijā un Nīderlandē gaisa temperatūra pakāpsies līdz augstākajai atzīmei novērojumu vēsturē. Pašreizējais nacionālais karstuma rekords Beļģijā ir +38,8 grādi 1947.gadā, Nīderlandē tie ir +38,6 grādi 1944.gadā. Briselē prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +39 grādiem.

Ceturtdien arī Anglijā gaisa temperatūra var pakāpties virs +35 grādiem, bet jau piektdien Rietumeiropā sāks ieplūst vēsāks gaiss no Atlantijas okeāna, prognozē sinoptiķi.

Savukārt Skandināvijā un Baltijas valstīs lielākais karstums gaidāms šīs nedēļas nogalē un, iespējams, nākamās nedēļas sākumā. Norvēģijā un Zviedrijā prognozēta tveice līdz +35 grādiem.

Jūnijs Eiropā kļuva par karstāko jūniju novērojumu vēsturē. Tika pārspēti daudzi temperatūras rekordi, tai skaitā Vācijā ar +39,6 grādiem tika sasniegts jauns jūnija karstuma rekords, bet Francijā ar +46,0 grādiem tika labots absolūtais rekords, iepriekšējo pārspējot uzreiz par 1,9 grādiem.

Saistītie raksti

Intensīvie karstuma viļņi vēlreiz parāda globālās sasilšanas ietekmi uz planētu, un šādi laikapstākļi nākotnē gaidāmi daudz biežāk, uzskata meteorologi.

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Sestdiena nenesīs lielas izmaiņas laikapstākļos
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Publicē topu, kuras šogad Latvijā bijušas tīrākās un kuras netīrākās pludmales
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VB
Vija Beinerte
Kultūra
Veiksmes vējš nelaimes kuģa burās. Saruna ar rakstnieku Aivaru Kļavi
38 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pirmdien karstums pieņemsies spēkā
17 minūtes
LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta 1
1 stunda
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Kā uz pulvermucas sēžam. Vai tev jau ir dūmu detektors?
35 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
1 stunda