×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Šonedēļ sākas Rīgas Pasaules filmu festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ sākas trešais Rīgas Pasaules filmu festivāls, kas četru dienu garumā norisināsies no 5. līdz 8. maijam kinoteātrī “Kino Bize”. Festivāla ietvaros tiks demonstrētas pēdējo gadu dokumentālās filmas ar kinorežisoru sarunām pēc seansiem, Marks Aitkens (Goldsmiths University, London) pasniegs lekciju par kopienu filmēšanu, bet Tonija de Bromheda (Goldsmiths University, London) ieradīsies ar savu retrospekcijas programmu.
Ceturtdien, 5. maijā pl. 19.00 Rīgas Pasaules filmu festivāls tiks atklāts ar filmu programmas koordinatora un Tallinas Universitātes Sociālās antropoloģijas departamenta direktora Karlo Kubero ievadvārdiem šī gada festivāla programmas tēmai “Iztēlotās ainavas”. Pēc tam sekos vispārēji atzītā čīliešu režisora Patrisio Gusmana jaunākā filma “Pērļu poga” (The Pearl Button, 2015), kas Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā ieguva ekumēniskās žūrijas balvu, “Sudraba lācis” par labāko scenāriju un tika nominēta galvenajai balvai “Zelta lācis”. Pēc seansa skatītājiem būs īpaša iespēja tikties ar režisoru Patrisio Gusmanu ar skype palīdzību. Saruna tiks tulkota angļu valodā. Vakara gaitā “Kino Bize” uzsauks vīnus, Valmiermuižas alu un uzkodas, lai festivāla svinēšana var sākties.
Režisors Patrisio Gusmans ir dzimis 1941. gadā Santjago, Čīlē un piedzīvojis Pinočeta diktatūras apvērsumu, vairākas dienas ar simtiem citu ieslodzīto pavadot bēdīgi slavenajā Santjago Nacionālajā stadionā. Izglābjoties Gusmans pārvācās uz Eiropu un šobrīd dzīvo Parīzē. Savas kinorežijas karjeras laikā viņš ir uzņēmis vairākas politiskas filmas par revolūciju un apspiešanu, cerību un atmiņu. Filmas, kas saņēmušas uzslavas “Viena no desmit labākajām politiskajām filmām pasaulē!” (The Battle of Chile), iekļautas Kannu kinofestivāla programmā (Salvador Allende), rādītas Baltijas jūras dokumentālā kino forumā un ieguva Eiropas kinoakadēmijas balvu par labāko dokumentālo filmu (“Ilgas pēc skaidrības” (Nostalgia De La Luz)). Gusmana filmogrāfijas jaunākais darbs ir 2015. gada filma “Pērļu poga”, ar ko 5. maijā tiks atklāts šī gada Rīgas Pasaules filmu festivāls.
Cilvēktiesību aktīvists, akadēmiķis Ariels Dorfmans ir teicis: “Patrisio Gusmana aizkustinošā iedziļināšanās Čīles revolūcijā, Pinočeta apvērsumā un ilgstošajās sekās turpmākajos gadsimtos tiks uzskatīta par vieniem no poētiskākajiem un drosmīgākajiem revolūcijas un apspiešanas, cerību un atmiņu pētījumiem, lai tiktu galā sarežģītos laika posmos. Tas, ko Gusmans aizrautīgi un precīzi novēro Čīlē, ir nozīmīgs visā pasaulē.”
Visas festivāla filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu un angļu valodā. Lekcijas un sarunas ar filmu režisoriem notiks angļu valodā. Vairāk informācijas skatiet www.kinobize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+