×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Šonedēļ “Via Baltica” kulminācija un noslēgums Senās uguns naktī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līva Plociņa, Madara Gaile, Ineta Abakuka un Madara Norbute.

Kamermūzikas festivāls “Via Baltica” turpinās ar koncertiem ceturtdien un piektdien, lai noslēgtos sestdien ar koncertu “Senās uguns nakts” Liepājas pludmalē, portālam LA.lv pavēstīja festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Šis ir piektais gads, kad organizācija “Via Cultura” priecē festivāla apmeklētājus ar dažādiem kultūras pasākumiem – izstādēm, koncertiem un mūzikas nodarbībām bērniem un vecākiem, pulcējot mūziķus un māksliniekus no Baltijas valstīm.

Ceturtdien, 27. augustā, plkst. 19 “Promenade Hotel” Hika zālē izskanēs nākamais festivāla koncerts – “Roks baroks”. Uzstāsies trīs lietuviešu mākslinieki – kontrabasists Daniels Rubins, Židre Ovjuskaite un Ugne Petrauskaite.

Daniels Rubins mūzikas pasaulē ir labi pazīstams ne tikai ar savu izcilo kontrabasa spēli, bet arī ir ilgu dalību Gidona Krēmera vadītajā kamerorķestrī “Kremerata Baltica”. Pašlaik Daniels ir Kanazavas kamerorķestra (Japāna) sastāvā, paralēli uzstājoties gan kā solists, gan kontrabasists dažādos kameransambļos. Koncertā “Roks baroks” Daniels sev līdzi aicinājis Židri Ovjuskaiti (vijole) un Ugni Petrauskaiti (alts), lai visi kopā izpildītu mūziku plašam klausītāju lokam.

Piektdien, 28. augustā, pulksten 19 Hika zālē būs iespēja dzirdēt īsti latvisku koncertu – “Lettonia”. Tajā piedalīsies flautiste Dita Krenberga, Juris Žikovs (klavieres) un Inga Sunepa (čells). Viņi izpildīs izcilus latviešu kamermūzikas paraugus, sākot ar kamermūzikas pirmsākumiem un Jāzepu Vītolu, beidzot ar tādiem mūsdienu latviešu komponistiem kā Imants Zemzaris, Tālivaldis Ķeniņš, Pēteris Plakidis, Jēkabs Mediņš, Pēteris Vasks un Pauls Dambis

Festivāls noslēgsies 29. augustā, pēdējā augusta sestdienā, pulksten 21 ar nu jau tradicionālo “Senās uguns nakti” Liepājas pludmalē, kad apdzīvotās vietās ap Baltijas jūru tiek iekurti ugunskuri, lai parādītu Baltijas jūras valstu vienotību, atgādinātu sev un citiem par kopīgo vēsturi un kultūras mantojumu, kā arī vienkārši pieminētu jūru, kas mums ir kopīga un sargājama.

Koncertā dzirdēsim Kaspara Zemīša virtuozo ģitārspēli kopā ar stīgu kvartetu, izpildot latviešu tautasdziesmu aranžējumus, Emīla Dārziņa skaņdarbus, Astora Pjacollas argentīniešu tango un daudz ko citu.

Vērts atgādināt, ka jau no 13.augusta Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” un “Promenade Hotel” Hika un Vites zālēs ir apskatāma izstāde “Balta lapa”. Tajā piedalās divdesmit pieci jaunie mākslinieki no visām Baltijas valstīm. Izstāde ir veltīta vēsturiskā Baltijas ceļa atcerei, un tās dalībnieki, atcerēdamies sevi kā mazus bērnus, ir radījuši darbus oriģinālā un mūsdienīgā redzējumā, atbilstoši savai akcijas “Baltijas ceļš” izjūtai. Izstāde būs skatāma līdz 6. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+