×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Sonora Vaice atklās Ērmaņu muižas koncertu sezonu

Foto: LETAFoto: LETA

Svētdien, 18. maijā, plkst. 16 tiks atklāta Ērmaņu muižas (Alūksnes novada Malienas pagasts) 2014. gada koncertu sezona, vēsta Ērmaņu muižas biedrības pārstāvis Uģis Prauliņš.

Sezonas atklāšanā uzstāsies viena no spilgtākajām Latvijas opermākslas personībām Sonora Vaice, kopā ar viņu muzicēs komponists un mūziķis Uģis Prauliņš (klavesīns), Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi Raimonds Melderis (vijole) un Ainārs Paukšēns (čells).

Programmā skanēs G.F. Hendeļa un V.A.Mocarta operu ārijas. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Uģa Prauliņa Sonorai Vaicei veltītā dziesma “Not All Words Are Birds” (Ne visi vārdi ir putni) ar brīnišķīgā persiešu dzejnieka Mamuda Kianuša (Mahmud Kianush) dzeju: “Uzrakstīju poēmu sārtiem burtiem uz debeszila papīra… Piegāju pie loga un atvēru to plaši, sveikdams pavasara rīta sauli… Parādījās putnu bars visās varavīksnes krāsās, rotējot man acu priekšā gaismas apstarots mistiskā Visuma Dejā, veidojot ko līdzīgu topošas zvaigznes veidolam; un pēc šīs manifestācijas aizlidoja un pazuda skatienam… Devos atpakaļ pie sava galda, lai vēlreiz izlasītu savas rindas… Vārdi bija zuduši un papīrs kļuvis… balts…”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+