Mobilā versija
+3.7°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
4. maijs, 2014
Drukāt

Šopavasar vairākas jaunas galda biešu šķirnes. Ceļvedis sakņaugu klāstā (1)

bietes

Zemniekiem svarīga šķirnes izturība


Pēdējo piecu gadu laikā kopējā biešu pla­tība Latvijā ir stabilizējusies – ar hibrīdajām bietēm apsētās platības palielinās, bet brīvās apputes šķirnes audzē arvien mazāk. Liela daļa galda biešu tiek audzēta pārstrādei, sak­nes pārdod arī kaimiņvalstu pārstrādātājiem vai pārpircējiem, raksta žurnāls “Agro Tops”.

Kaut gan Baltijas valstīs populārākais biešu pārstrādes veids ir mari­nēšana, bietes mēdz pārstrādāt, ne tikai mari­nējot vai vārot, no tām spiež arī sulu (zināt­niski pierādīts, ka biešu sulai piemīt muskuļu darbības veicinoša spēja, to pat var nosaukt par dabisko dopingu bez negatīvām sekām). Ārzemēs biešu sulu izmanto arī kā pārtikas krāsvielu mērcēm, marmelādēm, želejām un pat kā tinti speciālajos printeros, ar kuriem apdrukā citrusaugļus.

Zemnieki arvien vairāk pievērš uzmanību ne tikai kopražai, bet arī ražas kvalitātei un uzglabāšanas spējām. Samazinoties pieejamo augu aizsardzības līdzekļu klāstam, arvien svarīgāka kļūst šķirnes izturība pret slimībām un kaitēkļiem. To visu ņem vērā gan selekcionāri, gan sēklu tirgotāji, piedāvājot jaunajā sezonā vairākus, līdz šim maz pazīstamus hibrīdus. Firmu “Rijk Zwaan”, “Bejo” un “Sakata” piedāvājumā šopava­sar ir vairākas jaunas šķirnes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur palikusi šķirne ”regalia”???

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+