×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Šoreiz Saramotins


Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Aleksejs Saramotins būs vienīgais Latvijas pārstāvis šosejas riteņbraucēju sacensībās olimpiskajās spēlēs Londonā.
 “LA” jau ziņots, ka pirmo reizi pēc valsts neatkarības atjaunošanas Latvijas šosejniekam olimpiskajās spēlēs nāksies startēt vienat
nē, turklāt tikai grupas braucienā, bet sacensības ar atsevišķu startu notiks bez mūsējo līdzdalības.

Jau pērnruden bija skaidrs, ka galvenie pretendenti ir abi mūsu riteņbraukšanas profesionāļi – Gatis Smukulis, kurš šosezon startē Krievijas komandā “Katjuša”, un Aleksejs Saramotins no Francijas “Cofidis”. Pirms četriem gadiem viņi bija sāncenši arī par tiesībām piedalīties olimpiskajās spēlēs Pekinā, un toreiz palaimējās Smukulim. Pekinā viņš 245,4 km grupas braucienā apkārt un cauri Lielajam Ķīnas mūrim finišēja 68. vietā, no olimpiskā čempiona spāņa Samuela Sančesa (6.23:49,2) atpalicis par 12 minūtēm un 59 sekundēm.

Kā viņu spēku samērus un izredzes Londonā novērtēt šoreiz? Saramotins pirms diviem mēnešiem Francijā pārsteidzoši izcīnīja 18. vietu par Ziemeļu elli dēvētajā vienas dienas velobraucienā Parīze–Rubē, liekot noprast, ka jau pietiekami iejuties šosejnieku pasaules elitē, bet aizvakar Smiltenē kļuva par Latvijas čempionu 195 km grupas braucienā. Sudraba medaļu izcīnīja Andžs Flaksis, bronzas – Indulis Bekmanis, kuram tieši tāpat veicās arī divas dienas iepriekš 40 km distancē ar atsevišķu startu. Tajā uzvarēja 25 gadus vecais Gatis Smukulis, otrajā vietā – Aleksejs Saramotins (30). Ja latviešiem Londonā būtu atvēlēta iespēja piedalīties arī individuālajās sacensībās, tad izvēle droši vien būtu grūtāka. Bet šajā situācijā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) vadītāju un treneru sanāksmē Smiltenē tūlīt pēc čempionāta ticis vienbalsīgi nolemts ceļazīmi uz Londonu izsniegt Saramotinam. Smukulim atvēlēts rezervista statuss. Diemžēl vēl vakardienas otrajā pusē LRF oficiālajā mājaslapā nebija atrodami Latvijas čempionāta rezultāti grupas braucienā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+