Ekonomika
Auto un moto

Šorīt apledojums apgrūtina braukšanu pa grants ceļiem0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Visā valsts teritorijā gaisa temperatūra ir virs nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes, aģentūru LETA informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Īpaši sarežģīti izbraucami uz ceļiem ir uzkalni un strauji pagriezieni, tas ir jāņem vērā arī plānojot kravu piegādi, uzsver ceļu uzturētāji.

Savukārt braukšanas apstākļi uz valsts galvenās un reģionālās nozīmes autoceļiem šorīt ir apmierinoši.

Grants autoceļi ziemā netiek kaisīti ar sāli, tie tiek uzturēti ar sniega kārtu. Piebrauktā sniega kārta patlaban ir noklāta ar ūdeni, kas veidojas sniegam kūstot, kā arī nokrišņu dēļ. Sala laikā kaisīto smilti no ceļa noskalo ūdens. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ziemā piebraukto sniega kārtu uz grants autoceļiem rievo, taču, kūstot sniegam, izkūst arī rievas.

Saistītie raksti

Savukārt naktī un rīta stundās, kad temperatūra noslīd zem nulles, izkusušais sniegs atkal sasalst un veidojas apledojums. Grants ceļu apstrādes laiks ar pretslīdes materiāliem netiek normēts, skaidro “Latvijas Valsts ceļi”.

Braucot pa vietējās nozīmes autoceļiem, autovadītāji tiek aicināti būt īpaši uzmanīgi, izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšējam automobilim, kā arī neveikt straujus manevrus, lai izvairītos no iespējamajiem negadījumiem.

LA.lv