×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. janvāris, 2014
Drukāt

Šorīt cilvēki norēķinos biežāk izmanto latus (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Norēķināšanās "Statoil" degvielas uzpildes stacijā pēc Latvijas pievienošanās eirozonai. (Publicitātes foto)

Šorīt atvērtajās tirdzniecības vietās cilvēki norēķiniem biežāk izmanto latus, lai gan tiek maksāts arī ar eiro, novēroja aģentūra LETA.

Rīgas starptautiskās autoostas kasēs aģentūrai LETA sacīja, ka, pērkot biļetes, cilvēki maksā ar abām pašlaik apritē esošajām valūtām, lai gan norēķiniem latos esot pārsvars – līdz pat divām trešdaļām maksājumu tiek veikti latos, atlikumā saņemot eiro.

Divi no pircējiem, kuri agrajā rīta stundā pirka autobusu biļetes, samaksu veica latos, novēroja LETA.

Arī dzelzceļa stacijā LETA novēroja, ka trīs cilvēki, iegādājoties biļetes, samaksu veica latos. Atlikums tika izdots eiro valūtā un, piemēram, vecāka gadagājuma kundzei jaunā nauda neizraisīja izbrīnu – kundze to lietišķi pārskaitīja un noglabāja maciņā.

Tirdzniecības centrā “Origo” esošajā lielveikalā “Rimi”, kas darbu sāka plkst.9, pagaidām rindas pie kasēm neveidojās, lai gan kasieres brīdināja, ka norēķinu process būs ilgāks nekā ierasts. Pēdējos padomus un iedrošinājumu, sākot norēķinus eiro valūtā, kasierēm sniedza maiņas vadītāja, novēroja LETA.

Agrīnie pircēji pagaidām galvenokārt norēķinājās latos. Maksājot par pirkumu ar Spānijas eiro monētām, aģentūra LETA pārliecinājās, ka “Rimi” kasierēm tās nerada pārsteigumu un tiek ievietotas kasēs blakus tajās jau esošajām Latvijas eiro monētām.

Kā ziņots, Latvija no šodienas kļuva par 18. eirozonas dalībvalsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šorīt jau 900 sekundēs varēja redzēt,kā Origo veikalā apkrāpa žurnālistu Tālbergu, pērkot maizīti, maksājot ar latu,bet atpakaļ saņemot eiro centus. Iesaku noskatīties.

  2. Shorit iepirkos veikala Mego, nepatikams parsteigums- ar latiem norekinaties nevar. Tikai karte vai eiro.

  3. Zolitūdes tragēdija ir likumsakarīgs rezultāts valstī valdosajam bardakam un bezatbildībai, nevajag novelt uz gadu, tas nav ne pie kā vainīgs.

  4. Šorīt cilvēki norēķiniem biežāk izmanto latus, lai gan tiek maksāts arī ar eiro.
    Lai norēkināties par Lata likvidāciju, lūgums nezmantot kalašnikova automātu, bet prātu.
    suverenitate.lv

Draugiem Facebook Twitter Google+