Tehnika
Auto un moto

Šorīt daudzviet slideni ceļi 16

Foto-LETA/AFP

Šorīt Kurzemē un vietām Vidzemē apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Šorīt braukšanas apstākļi ir apgrūtināti pa Siguldas šoseju no Līgatnes līdz Virešiem, kā arī pa Valmieras šoseju no Braslas tilta līdz Strenčiem. Pa Liepājas šoseju no Apšupes krustojuma līdz Liepājai, pa Ventspils šoseju no Kūdras līdz Ventspilij, pa Liepājas – Rucavas šoseju, pa Kandavas – Kuldīgas šoseju.

Uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana ir Cēsu, Dobeles, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Valmieras un Ventspils apkārtnē.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 58 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām, kā arī aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.

LA.lv