Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
5. decembris, 2015
Drukāt

Šorīt elektroapgādes traucējumi iespējami visā Latvijā, bet vissliktākā situācija Vidzemē

Foto-LETAFoto-LETA

Visticamāk, saistībā ar aizvadītajā naktī pieredzēto stipro vēju šorīt neplānoti elektroapgādes līniju atslēgumi ir konstatēti teju visā Latvijā, bet salīdzinoši vissliktākā situācija izveidojusies Vidzemē.

Kā liecina AS “Sadales tīkls” interneta mājaslapā pieejamā atslēgumu karte, šorīt plkst.8.30 valstī kopumā fiksēts 371 elektroapgādes tīkla avārijas atslēgums. Kamēr Zemgalē vēja dēļ bez elektrības nav palikusi gandrīz neviena mājsaimniecība, Kurzemē konstatēti 25 avārijas atslēgumi. Neliels skaits avārijas atslēgumu fiksēts arī Rīgas apkārtnē.

Savukārt Latgalē konstatēts ap 100 avārijas atslēgumu, bet Vidzemē avārijas atslēgumu skaits šorīt pārsniedz 200. Katrs avārijas atslēgums bez elektrības var atstāt vairākus “Sadales tīkla” klientus.

Kā ziņots, vakar vakarpusē stiprā vēja dēļ elektroapgādes traucējumi bija konstatēti 4000 “Sadales tīkla” klientu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma komunikācijas speciāliste Tatjana Smirnova.

Elektroapgādes traucējumus izraisīja spēcīgā vēja ietekmē elektrolīnijās iegāzti koki, kas pārrāva elektrolīniju vadus, kā arī ir bojāti elektrolīniju balsti.

“Sadales tīkla” operatīvais personāls veic bojājumu lokalizēšanu un organizē pārslēgumus elektrotīklā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu klientiem elektroapgādi. Iedzīvotāji tiek aicināti ievērot pastiprinātas drošības prasības, īpaši atrodoties elektroapgādes infrastruktūras tuvumā.

“Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā un, redzot bīstamu situāciju – ja elektrolīnijās ir iekārušies koki un zari vai zemē redzams pārrauts elektrolīnijas vads -, netuvoties notikuma vietai, bet nekavējoties ziņot, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+