Latvijā
Rīga

Šorīt Vecmīlgrāvī atkal konstatēta traucējošā smaka 3

Vecmīlgrāvis no skatu torņa. Foto – LETA

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektors piektdienas rītā kārtējo reizi konstatējis traucējošu smaku Vecmīlgrāvī, sacīja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa skaidroja, ka vides inspektors apsekojis tuvumā esošos uzņēmumus, un izrādījies, ka “BLB Baltija termināls” kuģī pārkrauj smagos naftas produktus. Tajā pašā laikā inspektors konstatējis, ka pārkraušanas darbi norit atbilstoši tehnoloģiskajām prasībām.

Lielrīgas RVP uzdevis uzņēmumam pārkraušanas darbu laikā regulāri kontrolēt smaku intensitāti un nepieļaut to izplatīšanos ārpus uzņēmuma teritorijas.

Taujāta par citu termināļu apsekošanu, Bukleviča norādīja, ka dienesta rīcībā pašlaik nav informācijas par nepieciešamību pārbaudīt smakas izcelsmi citos termināļos.

Kā ziņots, ostas rajonā Vecmīlgrāvī jau vairākus gadus iedzīvotāji periodiski sūdzas par smakām.

12.septembra vakarā iedzīvotāji ziņoja par Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē gaisā izplatījušos nezināmas izcelsmes vielas smaku. VUGD skaidroja, ka laikā no plkst.20 līdz 22 par to saņemti vairāk nekā 400 zvani uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Ierodoties notikuma vietā, kopā ar VVD un Ostas policiju tika apsekota teritorija, bet konkrēts smakas izcelsmes avots netika konstatēts.

Vēlāk VVD skaidroja, ka gaisā izdalījusies smaka varētu būt merkaptāni. Merkaptāni tiek pievienoti kā piedeva gāzei, lai varētu konstatēt tās noplūdes un gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Pat ļoti niecīgs daudzums šīs vielas izraisa nepatīkamu smaku un diskomfortu, taču mazā koncentrācijā tas nav bīstams veselībai. Smakas avotu tā arī nav izdevies noskaidrot.

Līdzīga situācija izveidojās arī ap 20.septembri. VVD informēja, ka Vecmīlgrāvī konstatēto smaku izraisījuši kuģa kraušanas darbi “PARS termināls” teritorijā Kundziņsalā. Darbi esot notikuši maksimālā pārkraušanas režīmā, kas līdz ar pilsētā valdošo rietumu vēja virzienu radīja smaku, kas izplatījās Vecmīlgrāvī. Tika veikti mērījumi un paņemti kuģī iekrauto naftas produktu paraugi. Ir sākta administratīvā lietvedība pret “PARS terminālu”.

LA.lv