×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Sorokins: Ja šādi spēlēsim, mums drīz atņems Latvijas pilsonību

foto: fivb.orgfoto: fivb.org

Pamatīgs sarūgtinājums – tā var raksturot pludmales volejbolista Ruslana Sorokina noskaņojumu pēc Stare Jablonkos (Polija) piedzīvotā zaudējuma Pasaules kausa posma (“Grand Slam”) kvalifikācijas sacensībās.

Viņš pārī ar Edvartu Buividu sacensības uzsāka no otrās kvalifikācijas kārtas, kurā ar 0-2 (16:21, 9:21) zaudēja norvēģiem Oivindam Hordvikam un Mortenam Kvamsdālam. Latvieši bija izlikti ar 11. numuru, bet oponenti – ar sesto. Pāra treneris Genādijs Samoilovs, vērojot padoto sniegumu, bija ļoti kritisks: tā jau nav spēle… “Ņemot vērā mūsu sniegumu, viņš sevi labi tur rāmjos. Noteikti trenerim ir kauns. Man katrā ziņā ir liels kauns,” sašauts bija Ruslans. “Problēma ir galvās. Fiziski esam spēcīgi, bet psiholoģiski kā komanda – ļoti vāji. Tāpēc arī zaudējam, nevaram atbrīvoties. Ar katru turnīru psiholoģija ir arvien sliktāka, un es nemāku to izskaidrot.”

Pirmajā setā latvieši turējās līdzi līdz rezultātam 8:8, bet tad četras pašu kļūdas un atgūt spēles pavedienu vairs neizdevās. Otrajā setā pēdējo reizi neizšķirts bija pie 4:4, bet tālāk – spēle vienos vārtos. Ja Ruslans vēl bija konkurētspējīgs, tad 1993. gadā dzimušajam Edvartam klājās ļoti grūti. “Šosezon esam aizvadījuši desmit starptautiskos turnīrus un ar pieredzi tam (sliktajiem rezultātiem) nav nekāda sakara. Edvarts psiholoģiski netiek galā, un mana vaina ir tā, ka nezinu, kā viņam palīdzēt. Nezinu, kā uzmundrināt, nemāku atrast īstos vārdus. Esmu visus variantus izmēģinājis, bet nesanāk novirzīt pareizās sliedēs. Viņam fiziskie dotumi ir ļoti labi, jauns, talantīgs, bet…” plecus raustīja Ruslans.

“Treniņos pret Jāni (Šmēdiņu) un Sašu (Aleksandru Samoilovu) cīnāmies punkts punktā, bet spēlēs pret klasi zemāka līmeņa pretiniekiem neizejam no desmit punktiem. Ja šādi spēlēsim, mums drīz atņems Latvijas pilsonību. Līdzjutēji nāca klāt un teica, ka ir laba izloze, bet mums ir pilnīgi vienalga, kas nāk pretī, jo necīnāmies ar pretinieku, bet paši sevi. Nevaram dabūt bumbu pāri tīklam, nobloķēt, aizsardzību paņemt. Pat treneris ar jaunāko dēlu mūs uzvarētu.”

“Mums tagad ir liela viela pārdomām,” domīgs par dueta nākotnes iespējām bija Ruslans. Šosezon vēl atlikuši pieci Pasaules kausa posmi, un visi ārpus Eiropas. Ņemot vērā problēmas ar finansējumu, iespējas tajos piedalīties neesot spožas. Jau iepriekšējos trīs posmus viņi izlaida naudas trūkuma dēļ.  2012. gadā Sorokins kopā ar Samoilovu piedalījās Londonas olimpiskajās spēlēs, ieņemot dalītu devīto vietu, bet šobrīd pieļauj iespēju, ka, lai nopelnītu iztikai, ziemā nāksies atgriezties klasiskajā volejbolā, kur nav spēlējis pēdējās trīs sezonas.

Kvalifikācijā ar 18.numuru izliktie Regža/Āboliņš pirmās kārtas mačā ar rezultātu 1-2 (20:22, 21:12, 16:18) piekāpās citiem Norvēģijas sportistiem Īveram Andrēasam Horemam un Geiram Eithunam, kuri izlikti ar 15.numuru.

Līdz ar to pamatturnīru rīt uzsāks tikai viens Latvijas pāris – ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+