Sports
Hokejs

Sorokins nosauc U-18 hokeja izlases kandidātus0


Latvijas U-18 izlases hokejisti.
Latvijas U-18 izlases hokejisti.
Foto: Latvijas Hokeja federācija

Latvijas U-18 hokeja izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins nosaucis 30 hokejistus, kuri pretendēs uz vietu komandā, lai startētu pasaules čempionātā jauniešiem.

Kandidātu vidū ir četri vārtsargi, desmit aizsargi un 16 uzbrucēji. Vislielākā pārstāvniecība no sastāvā iekļautajiem spēlētājiem ir no Hokeja skolas “Rīga” komandas – tādi kopumā ir 13 hokejisti, bet desmit spēlētāji ir no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības “Rīga”.

Savukārt četri hokejisti ikdienā spēlē ārzemēs – aizsargi Nauris Sējējs un Oskars Lapinskis spēlē Šveicē, aizsargs Ralfs Litaunieks spēlē Norvēģijā, kamēr vēl viens šīs pozīcijas spēlētājs Ričards Landmanis to dara Kanādā.

Pasaules čempionāts U-18 elites grupā no no 18. līdz 28.aprīlim norisināsies Zviedrijas pilsētās Ūmeo un Ērnšeldsvīkā, bet Latvija cīnīsies vienā apakšgrupā ar Zviedriju, Krieviju, Slovākiju un Šveici.

Latvijas U-18 izlase gatavošanos pasaules čempionātam sāks pirmdien. Dienu vēlāk hokejistiem paredzēti atklātie fiziskās sagatavotības testi, kurus varēs apmeklēt masu mediji un iepazīties ar rezultātiem. No 1.līdz 6.aprīlim Latvijas U-18 komanda aizvadīs treniņnometni Ventspilī, bet pēc tam vienība turpinās čempionātam gatavoties Rīgā, kur līdzīgi kā pagājušajā gadā paredzēts aizvadīt savstarpēju spēli ar Latvijas pieaugušās izlases kandidātiem.

Savukārt 14.aprīlī Latvijas U-18 izlase dosies uz Somiju, bet 16.aprīlī Sorokina padotie viesos spēkosies ar Somijas junioru līgas komandu Vāsas “Sport”.

Arī šajā sezonā Latvijas U-18 izlases galvenajam trenerim asistēs Juris Ozols un Herberts Vasiļjevs.

Pērnā gada U-18 pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, kas norisinājās “Arēna Rīga”, Sorokina vadītā valstsvienība izcīnīja uzvaras visās piecās spēlēs un ieguva ceļazīmi uz eliti.

Latvijas U-18 hokeja izlases kandidāti:

vārtsargi – Artūrs Šilovs, Bruno Brūveris (abi – “Rīga”), Rūdolfs Lazdiņš (Hokeja skola “Rīga”), Kārlis Reinis Riba (“Lido”);

aizsargi – Patriks Ozols (“Lido”), Ernests Ošenieks (HS “Rīga”), Miks Tumānovs, Harijs Brants, Ņikita Mateiko (visi – “Rīga”), Nauris Sējējs (Ženēvas “Servette”, Vācija), Ralfs Litaunieks (“Valerenga”, Norvēģija), Kārlis Krustiņš, Emīls Mežnieks (abi – HS “Rīga”), Ričards Landmanis (“The Hill Academy U18 Prep”, Kanāda);

uzbrucēji – Rūdolfs Polcs, Gustavs Millers, Jānis Švānenbergs, Kārlis Bucenieks, Patriks Zabusovs (visi – “Rīga”), Gļebs Prohorenkovs, Raivis Kristiāns Ansons, Kristaps Skrastiņš, Ralfs Jevdokimovs, Rihards Liģis, Roberts Petrovičs, Aleksandrs Biškins, Raimonds Mikus Vītoliņš, Roberts Zalāns (visi – HS “Rīga”), Patriks Marcinkēvičs (“Prizma”), Oskars Lapinskis (Langnau “Tigers”, Šveice).

LA.lv