Sports
Hokejs

Sorokins: Prieks par puišiem, jo šis panākums ir liels ieraksts viņu karjerās0


Oļegs Sorokins (pa labi) saņem Ģirta Ankipāna apsveikumus.
Oļegs Sorokins (pa labi) saņem Ģirta Ankipāna apsveikumus.
foto: LETA

Pēdējā spēle pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā pret Kazahstānu nebija viegla, tomēr ar raksturu tika izcīnīta uzvara, bet pirmā vieta turnīrā ir liels ieraksts spēlētāju karjerās, pēc mača teica Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas U-18 izlase pēdējā spēlē ar 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Kazahstānas vienaudžus, turnīru noslēdzot ar perfektu bilanci.

Turnīrā ar maksimāli iespējamajiem 15 punktiem triumfēja Latvija, nodrošinot vietu pasaules čempionāta elites divīzijā, kamēr otrā ar 12 punktiem palika Vācija. Savukārt tālāk ar sešiem punktiem sekoja Dānija un Kazahstāna, bet beigu daļā palika Norvēģija un Slovēnija, kas izkrita uz zemāku grupu.

“Šodien čaļi pēc spēles teica, ka galīgi nebija benzīna. Laikam braucām uz dīzeļa vai gāzes, bet spēles beigās spējām sakopot spēkus, nedaudz uzlabot un veidot momentus. Pats galvenais, ka kopumā ir uzvara turnīrā,” pēc mača teica Sorokins.

Mājinieki turnīru noslēdza ar piecām uzvarām tikpat spēlēs, lai gan nevienā no tām nebija viegla pastaiga.

“Liels prieks, ka grūtās spēlēs, kur pretiniekiem ir liels pārsvars un kaut kas nesanāk, kāds hokejists bija labāks par citiem un palīdzēja. Jāatzīmē vārtsargi visā turnīrā, arī pēdējā spēlē Artūrs Šilovs. Katrā mačā bija kāds spēlētājs, kurš izskatījās labāk nekā gaidījām. Tas ir visas komandas panākums. Liels prieks par puišiem, tas ir liels ieraksts viņu karjerās,” uzsvēra Sorokins.

Turnīra pēdējā mačā vairākumā tika dota iespēja spēlēt visām maiņām. Lielu daļu no pirmā perioda latvieši spēlēja vairākumā, taču realizēt izdevās tikai vienu no tiem.

“Lielo vairākumu pieci pret trīs bijām jau sen iespēlējuši, tāpēc tajā spēlēja miksētā maiņa. Pāris hokejistiem, kuri spēlētu vairākumā, brīžiem nevedās spēle, tāpēc neko nemainījām un vairākumā spēlēja visas maiņas. Gribētu vairāk metienu pa vārtiem pirmajā periodā. Bet, kas gan mūs tagad var tiesāt?” atzīmēja Sorokins.

Uzvaru turnīrā un ceļazīmi uz elites divīziju, kur tika spēlēts pērn, Latvija nodrošināja jau piektdien, kad ar 4:1 pārspēja Dāniju.

Saistītie raksti

“Emocijas pēc spēles ar Dāniju bija daudz spēcīgākas, bija daudz liekāks prieks. Tika izsvinētas medaļas. Pašiem treneriem šodien bija miers, jo turnīrs jau bija uzvarēts. Tajā pat laikā mēģinājām ievērot visu rutīnu, bija videosapulce un viss pārējais. No pirmās maiņas varēja redzēt, ka kazahi gribēja un laikam arī varēja vairāk. Prieks, ka bija svaigas asinis vārtos un, ka parādījās cilvēki, kuriem fiziskā kondīcija ir labāka un spēj izturēt visas spēles garumā,” sacīja Sorokins, kurš gribēja uzteikt komandas jaunāko spēlētāju Hariju Brantu.

Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīts Latvijas izlases kapteinis Deniss Fjodorovs.

“Fjodorovs bija ne tikai komandas kapteinis, bet arī guva ļoti svarīgus vārtus. Fjodorovs bija pelnījis šo līdera balvu,” norādīja Sorokins.

LA.lv