×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Sorokins uzvar treniņu režīmā, pārējie brauc mājās smaidīgi

vivus-14

Ventspils Piedzīvojumu parkā tika aizvadīts Vivus.lv MTB maratona jubilejas 10. sezonas pirmais posms. Sezonas atklāšanas sacensības pulcēja gandrīz 1000 riteņbraucējus vecumā no 2 līdz 64 gadu vecumam. Latvijas Valsts Mežu pusmaratona distancē pirmo reizi sacensību vēsturē tika noteikts maksimālais startējošo skaits – 500 sportisti, kas arī dažas stundas pirms starta tika sasniegts.

“LMT Straume” maratona distancē, kurā bija jāveic divus 27 kilometrus garus apļus, jau pēc pirmā apļa pārliecinošā vadībā bija izvirzījies “Team Rietumu-Delfin” sportists Dmitrijs Sorokins, kas arī pieteica nopietnas pretenzijas ne tikai uz kopvērtējuma Līdera dzelteno kreklu, bet arī CAT Aktīvākā braucēja titulu un jaunu Cat S30 telefonu.

Pēc 2 stundām un 45 sekundēm lepnā vientulībā Dmitrijs arī sasniedza finišu, tuvākos sekotājus apsteidzot par divām minūtēm. Jau pēc pirmā apļa Sorokinam bija milzīgs pārsvars, kuru nespēja izkausēt ne Ventspils puses brāzmainie vēji, ne konkurentu cisku spēks. Gluži kā pirms nedēļas Tomes MTB maratonā, Sorokins finišu sasniedza ar smaidu uz lūpām. “Pirmajā aplī biju sev nolēmis dot treniņu uzdevumus, proti, veikt vairākus intervāla izrāvienus. Pamēģināju, neviens līdzi nebrauca un tā arī paliku viens līdz finišam. Konkurenti? Galvenie pašlaik vēl trenējas Spānijā,” sacensību uzvarētājs Dmitrijs Sorokins sprieda, ka sezonas laikā tik viegli tikt uz pjedestāla augstākā pakāpiena vairs nebūs.

Kamēr Sorokins jau sniedza intervijas, kārtīga cīņa izvērtās par otro un trešo vietu. Tikai dažus metrus pirms finiša noskaidrojās, ka vicelīdera gods tiek iepriekšējās sezonas kopvērtējuma uzvarētājam Oskaram Muižniekam (Sportlife.lv), kurš par sekundi apsteidza Tukuma komandas pārstāvi Jāni Ozolu.
Cīņā starp Latvijas un Igaunijas čempioniem MTB Maratonā Raivis Zīmelis (4. vieta) mūsu ziemeļu kaimiņu Alges Māasikmets (7. vieta) apsteidza par vienu minūti.
Dāmu konkurencē kārtējo balvu savā trofeju plauktā pievienoja Lelde Ardava (Team Rietumu-Delfin), kurai sekoja ātrākā jaunā igauniete Mari-Liis Mottus (Haanja Rattaklubi) un Ingrīda Šmite (sportlife.lv)

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Krišjānis Jansons-Ratiniks (Gandrs-Merida), otrais Ivo Irbe (BalexWilde), bet trešais Artis Žugs (A2/Dema).
Savukārt no dāmām ātrākā bija Rūta Brakovska (MTB Garkalne), otrā Aiga Paegle (A2/Dema), bet trešā Ieva Strēle (Picture Happy MTB).

Vēl vairāki simti velomīļi uz pjedestāla netika, taču tāpēc mājās nebrauca noskumuši. Pa Ventspils piedzīvojuma parka taciņām un straujajiem nobraucieniem, pa piejūras smiltīm un vairākkārt braucot līdz Lemberga hūtes pusei, visiem bija silti un jauki arī drēgnajos laika apstākļos. Kādam varbūt pietrūka izturība, kādu pievīla tehnika – tā nu pavasara pusē notiek biežāk kā vasaras pilnbriedā.
Pēdējie braucēji Lemberga hūtes pakāji sasniedza pēc trasē pavadītām četrām stundām un tāpat – smaidīgi! Tādā pat noskaņojumā no Ventspils mājup devās arī sacensību rīkotāji, lai jau šodien sāktu darbu pie nākamā posma rīkošanas. Tas 22. maijā notiks Riekstukalnā, Baldonē.

Vivus.lv MTB maratona Ventspils posma rezultāti atrodami šeit: http://www.mtb-maratons.lv/rezultati/

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+