×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Soross: Bēgļu krīze var nobeigt ES, kas pārvērtusies par “kreditoru un debitoru savienību” (7)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Intervijā* žurnāla “The New York Review of Books” jaunākajam izdevumam pretrunīgi vērtētais finansists un filantrops Džordžs Soross norāda, ka mūsdienās ES saskārusies ar “piecām vai sešām” krīzēm vienlaikus.

Ar to viņš domā imigrācijas un eirozonas krīzes, “jaunās un nacionālistiskās” Ungārijas un Polijas valdības, Putina agresiju pret Ukrainu un Lielbritānijas iespējamo izstāšanos no ES. Pēc viņa domām, Eiropas līderiem jāapzinās, ka šie apdraudējumi var iznīcināt ES. Interviju caurvij arī patvēruma meklētāju krīzes jautājums.

Filantrops norāda, ka Grieķijas krīze iemācījusi Eiropas iestādēm, kā kulties cauri vienai krīzei pēc otras, taču tagad situācija mainījusies, jo ES jārisina piecas vai sešas krīzes vienlaikus.

“Eiropas Savienībai bija jābūt brīvprātīgai vienlīdzīgu valstu savienībai, bet eirokrīze padarīja šo savienību par kreditoru un debitoru savienību, kur debitoriem ir grūtības ar saistību izpildi, bet kreditori nosaka nosacījumus, kuri debitoriem jāpilda. Attiecības nav nedz brīvprātīgas, nedz vienlīdzīgas. Migrācijas krīze radījusi arī citas plaisas. Tāpēc ES pastāvēšana ir apdraudēta,” piebilst Soross.

Viņš norāda, ka nepastāv Eiropas patvēruma politika, un par to atbildība jāuzņemas Eiropas iestādēm, kā arī kritizē ES dalībvalstis, ka tās katra rūpējas par savām interesēm. “Tas ir pārvērtis pieaugošo bēgļu plūsmu no risināmas problēmas par akūtu politisko krīzi. Katra dalībvalsts ir egoistiski pievērsusies tikai savām interesēm, bieži rīkojoties pretēji citu valstu vēlmēm. Tas radījis paniku patvēruma meklētāju vidū, sabiedrībā un tiesībsargājošajās iestādēs. Galvenie upuri ir patvēruma meklētāji,” intervijā uzsver Soross.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vecajam perdelim sāk izjukt plāns kas saucas ,, Jaunā pasaules kārtība ”. Tādi kā šis tips atzīst , ka nacionālas valstis un to robežas ir kavēklis un šķērslis jaunā pasules cilvēka radīšanai , kas pēc viņa domām neatbilst globalizatoru plānam . Viņiem ir vajadzīga viegli vadāma un manipulējama cilvēku massa. Vai tas neatgādina kaut ko līdzīgu komunistu ideoloģijai ? Bet varbūt tādi kā viņš arī ir šīs idejas autori ? Ir par ko aizdomāties !

  2. Soross aiznirsa piebilst, ka viņa Eiropas tautu iznīcināšanas plans ir izgāzies. Pagaidām. Un viņs ir pārrēķinājies, uzpērkot Merkeli.

  3. “…tas ir saistīts ar manu personīgo pieredzi – būdams ebrejs, es pārcietu holokaustu nacistu okupācijas laikā Ungārijā. Un es uzskatu, ka viņai arī ir tādas pašas vērtības saistībā ar viņas personīgo pieredzi, jo Merkele uzauga Austrumvācijā, kad tur valdīja komunistu režīms…”
    Tas atbild uz ļoti daudz jautājumiem.

  4. Ja Sorosam ir tik daudz naudas, kāpēc viņš to neziedo bēgliem, ja jau tā atbalsta bēgļus, mums aicina dalīties ar savu nabadzibu, man pesonīgi līdz Vācijas labklājības līmenim jāstrādā 12 stundas dienā 30 gadus. un tāpēc man secinajums man nav cerību tikt pat līdz viduslānim, visu mūžu jādzīvo lai nopelnītu maizi, un lai var samaksāt rēķinus, lai nepaliktu parādā, var jau dzīvot uz kredīta, bet kredīts tik un tā būs jāatdot, jo banka nav labdarības iestāde..

  5. Vispār jau hakeru grupa Anonimous jau vasarā noludināja materiālus, ka tieši Soross vainojams pārmērīgā bērgļu pieplūdumā un finansē informatīvos materiālus, kas tiek izdalīti bēgļiem jau Turcijā un iformē gan par Eiropas likumdošanu, gan par drosākajiem maršrutiem kā tur nokļūt.

  6. ES nobeidza merkele, vienpersoniski pārkāpjot Dublinas regulas piemērošanu, un junkers ar savām plānprātīgajām nelegālo imigrantu kvotām. pārējais ir tikai domino efekts.

  7. Tagad skaidrs no kurienes vējš pūš un no kā rokas merkele ēd…

Draugiem Facebook Twitter Google+