×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Soross: Eiropai ir trīs mēneši eiro glābšanai

soross

ASV miljardieris un filantrops Džordžs Soross uzskata, ka Eiropai atlikuši vien trīs mēneši, lai glābtu tās vienoto valūtu, šādu apgalvojumu viņš izteicis nedēļas nogalē Itālijas pilsētā Trento notikušajā Ekonomikas festivālā.

“Pēc trīs mēnešiem tirgiem apniks gaidīt. Tie sāks prasīt aizvien vairāk, taču varasiestādes nespēs apmierināt to prasības,” norādīja Soross. Viņš uzskata, ka jūnija beigās iecerētais Eiropas Savienības samits aprobežosies tikai ar minimālu pasākumu pieņemšanu, kas nodrošinās vien īslaicīgu situācijas uzlabošanos. Soross arī prognozē, ka parlamenta vēlēšanas Grieķijā 17. jūnijā tiks aizvadītas “ar bailēm par izdzīšanu no eirozonas” un tajās, visticamāk, uzvarēs politiskie spēki, kas gatavi pildīt kreditoru prasības. Taču pazīstamais miljardieris norādīja, ka, neskatoties uz to, kāda valdība nāks pie varas Grieķijā, “tā nespēs pildīt šīs prasības un rudenī mūs sagaida krīzes kulminācija šajā valstī”.

Tikmēr uz rudeni pavājināsies arī Vācijas ekonomika un “kanclerei Angelai Merkelei būs aizvien grūtāk pārliecināt vāciešus uzņemties vēl kādas eiro saistības”, uzskata Soross. Lai glābtu eiro, viņš uzskata, ka vispirms būtu nepieciešams ieviest banku noguldījumu nodrošinājumu, lai apturētu līdzekļu aizplūšanu no tām, kas patlaban tiek piedzīvots ES perifērajās valstīs. Turklāt Eiropas bankām nepieciešams nodrošināt pieeju tiešam finansējumam no Eiropas Stabilitātes mehānisma, kam darbību paredzēts uzsākt 2012. gada vasaras vidū. Visiem šiem pasākumiem jānotiek kopā ar kopēju kontroles un regulējumu instrumentu ieviešanu Eiropā, uzsver Soross. “Valstīm ar apjomīgām parādsaistībām nepieciešams atvieglot finansiālo slogu. To var panākt dažādām metodēm, taču tie visi pieprasa aktīvu Vācijas Centrālās bankas un Vācijas valdības piedalīšanos. Neko nebūs iespējams sasniegt bez Vācijas atbalsta,” norāda Soross. Taču viņš uzskata, ka Eiropas vienotajai valūtai joprojām ir nākotne, jo tās sabrukums radītu negatīvu ietekmi ne tikai uz eirozonas perifērajām valstīm, bet arī uz Vāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+