Ekonomika
Pasaulē

Soross gatavs Ukrainā investēt miljardu dolāru 16

Foto – AFP/LETA

Finansists un miljardieris Džordžs Soross (attēlā no labās) paziņoja, ka ir gatavs investēt vienu miljardu dolāru Ukrainā, ja rietumvalstis solīs palīdzēt grūtībās nonākušajai valstij.

“Ukraina aizsargā Eiropas Savienību no Krievijas agresijas, un palīdzības sniegšana tās attīstībai vājinās Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu,” Austrijas biznesa laikraksts “Der Standard” citē Sorosa teikto. Viņš norāda, ka Ukrainai situācijas stabilizēšanai nepieciešami 50 miljardi eiro, un viņš ir gatavs investēt vienu miljardu dolāru lauksaimniecības un infrastruktūras projektos.

Ukraina nonākusi uz bankrota sliekšņa, kas skaidrojams ar karadarbību valsts austrumos, dziļu ekonomikas recesiju un nacionālās valūtas strauju devalvāciju. Prognozes liecina, ka Ukrainas parādsaistības šogad sasniegs 94 procentus no iekšzemes kopprodukta. Soross sacīja, ka viņa investīcijas nesīs peļņu, kas varētu nonākt viņa fondā, nevis viņa kabatā. “Rietumi var palīdzēt Ukrainai, padarot to krietni pievilcīgāku investoriem, sniedzot tiem nodrošinājumu pret politiskajiem riskiem,” uzsver Soross.

LA.lv