×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Soross: Vācijas taupības politika novedīs pie ES sabrukuma

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Vācijas īstenotā taupības politika novedīs ne tikai pie eirozonas, bet visas Eiropas Savienības sabrukuma, apgalvo ASV miljardieris un finansists Džordžs Soross.

“Grūti ir pārliecināt Vāciju, ka tās pašreizējā politika novedīs pie ilgstošas lejupslīdes, politiskiem un sociāliem konfliktiem, un galu galā ne tikai pie eirozonas, bet visas ES sabrukuma,” viņš norāda savā publikācijā ASV literatūras un kultūras žurnāla “New York Review of Books” jaunākajā numurā. 82 gadus vecais Soross, kurš 90. gadu sākumā nopelnīja miljardu dolāru, vēršot spekulatīvus uzbrukumus pret britu mārciņu, jau vairākkārt kritizējis Vācijas stingro pārliecību, ka eirozonas valstīm ir jāīsteno taupības pasākumi, lai izkļūtu no parādu krīzes. Pēc Sorosa paustās pārliecības, lai glābtu Eiropas nākotni, Vācijai esot divas iespējas – izvest eiro zonu no recesijas vai arī izstāties no monetārās savienības.

“Pēc mana uzskata, labākais rīcības kurss ir pārliecināt Vāciju izvēlēties – kļūt par vēl devīgāku hegemonistu vai arī izstāties no eiro zonas. Citiem vārdiem sakot, Vācijai ir jāvada eirozona vai jāaiziet no tās,” pārliecināts miljardieris. “Ja Vācija aizies no eirozonas, eiro zaudēs vērtību. Nominālā izteiksmē eirozonas valstu parādu apmērs paliks līdzšinējā līmenī, bet reālā izteiksmē samazināsies. Parādos esošās valstis atgūs savu konkurētspēju, jo to eksports kļūs lētāks un imports – dārgāks,” savu vīziju par iespējamu notikumu attīstību klāstīja Soross.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+