Sports
Ziemas sports

Šorttrekists Puķītis izvirza ultimātu – vai nu es vai Krievāne0


Roberto Puķītis
Roberto Puķītis
Foto – AFP/LETA

Divās olimpiskajās spēlēs startējušais šorttrekists Roberto Puķītis ir gatavs mainīt savas domas un turpināt pārstāvēt Latviju, ja vien mainīsies izlases galvenais treneris, otrdien aģentūrai LETA sacīja sportists.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā Puķītis paziņoja, ka aizvadījis savas pēdējās sacensības zem Latvijas karoga, jo viņam esot divi piedāvājumi no citām valstīm, vienu no tiem latvietim pieņemot. Šorttrekists arī pauda, ka valsts piederību mainīs attieksmes, nevis naudas dēļ.

Pirmdien Puķītim bija tikšanās ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) un Latvijas Slidošanas asociācijas (LSA) vadību, pēc kuras sportists ir gatavs savas domas mainīt.

“Jā, kā jau teicu intervijā televīzijai, esmu gatavs palikt Latvijā, taču ar nosacījumu, ja mainīsies izlases treneris,” norādīja Puķītis. “Tikšanās laikā man tika apsolīts, ka situācija mainīsies.”

Puķītis piebilda, ka viņam izteikti konkrēti solījumi par to, kas mainīsies komandā. “Līdz pirmdienai vajadzētu saņemt atbildes, es domāju, ka viss būs kārtībā,” atzina sportists.

Viņš neslēpa, ka viņam ir nesaskaņas ar šorttreka treneri Evitu Krievāni. “Vēl šodien man nākas dzirdēt, ka es uz olimpiskajām spēlēm esmu braucis kauties nevis startēt. Tur nav vairs ko komentēt,” sportists norādīja, ka attiecības ar Krievāni nav tās labākās.

Puķītis iepriekš arī neslēpa, ka viņam ir pretenzijas arī pet LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski, taču tagad tās atrisinātas. Viņš iepriekš pauda, ka Vrubļevskis pirms olimpiskajām spēlēm telefoniski apsolījis, ka Puķītis Phjončhanā slidos visas trīs distances, tomēr tas neesot noticis.

“Abpusēji izrunājām iepriekš radušos situāciju, izpratām lietas būtību un tagad viss ir kārtībā,” lakonisks par attiecībām ar LOK vadītāju bija Puķītis.

Saistītie raksti

Viņš pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm ir atsācis trenēties, aizvadot tā dēvētos sausos treniņus, uz ledus gan nekāpjot.

Februārī Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Puķītis bija 11.vietā 1000 un 1500 metru distancēs. Dienvidkorejā startēja arī Roberts Zvejnieks, kurš bija desmitais 500 metros un 15.vietā 1000 metru distancē. Aizvadītajā nedēļā Zvejnieks piedalījās pasaules čempionātā, kur Puķītis nestartēja.

LA.lv