Roberts Zvejnieks vidū. Foto: Facebook

Šorttrekists Zvejnieks sper platu soli pretī olimpiskajai debijai 0

Latvijas šorttreka sportists Roberts Zvejnieks ceturtdien Seulā sasniedza ceturtdaļfinālu Pasaules kausa (PK) ceturtā posma 500 metru distancē, sperot ļoti platu soli pretim dalībai Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Šajā distancē pirmajā kārtā Zvejnieks uzvarēja savā skrējienā, bet otrajā kārtā bija otrais un iekļuva sestdien paredzētajā ceturtdaļfinālā, kurā piedalīsies 21 ātrākais sportists.

Šīs ir pēdējās Phjončhanas olimpisko spēļu atlases sacensības. Kopumā Pasaules kausā tiks sadalītas 110 ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, bet Dienvidkorejai kā sacensību saimniecei jau ir garantētas piecas vietas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificēsies 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs ranga nākamie labākie slidotāji.

Pirms šī etapa Zvejnieks Pasaules rangā 500 metros bija 23.pozīcijā, līdz ar to tagad viņš, visticamāk, ir kvalificējies Olimpiādei.

Vēl ceturtdien Seulā 500 metros pirmo kārtu pārvarēja arī Roberto Puķītis, bet otrajā kārtā viņš tika diskvalificēts. Kamēr Tomass Bakevics tālāk par pirmo kārtu netika.

Tāpat ceturtdien sportisti uzsāka 1500 metru distanci, kurā Puķītis pirmajā kārtā finišēja trešais savā skrējienā, bet nākamajā posmā viņš skrējienā palika pēdējais, kaut vēl četrus apļus pirms finiša bija trešais, kas būtu devis vietu pusfinālā.

Tikmēr Bakevics savā pirmās kārtas skrējienā tika diskvalificēts.

Jau vēstīts, ka sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Ungārijā Puķītis bija septītais 1000 metros, bet Roberts Krūzbergs 1500 metru distancē izcīnīja 13.vietu. Savukārt otrajā posmā Zvejnieks izcīnīja 12.vietu 500 metros, bet trīsreiz garākā distancē R.Krūzbergs ierindojās 15.pozīcijā. Savukārt trešajā etapā, kas pirms nedēļas notika Šanhajā, Latvijas sportisti nesasniedza izšķirošās kārtas.

Tikmēr Latvijas stafetes komanda, pirmajā etapā bija 13.pozīcijā, otrajā posmā izcīnīja desmito vietu, bet trešajā un ceturtajā nestartē.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlasē tiks skaitīti sportistu trīs no četriem labākajiem rezultātiem. Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim etapiem Zvejnieks bija 23.vietā 500 metros, Puķītis atrodams 18.pozīcijā 1000 metros, kur 35.vietā ir Zvejnieks, bet 1500 metros 21.vietā pirms Seulas posma atradās Roberts Krūzbergs.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau nākamā gada Olimpiādei tiks uzskatīta par augstu sasniegumu.