Šorttrekists Zvejnieks triumfē Eiropas kausā junioriem, Latvija labākā stafetē 0

Latvijas jaunais šorttrekists Roberts Zvejnieks nedēļas nogalē Beļģijā triumfēja Eiropas kausā junioriem, kamēr Latvija bija labākā stafetes sacensībās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Junioru A grupā (18-19 gadus veci sportisti) Zvejnieks triumfēja 1000 un 500 metru distancēs, bet 1500 metros guva trešo vietu.

Līdz ar to distances kopējā vērtējumā viņš savāca 81 punktu, bet otrais ar 63 punktiem palika mājinieks Steins Desmets, kurš visās trijās ieskaitēs bija otrais.

Vecākajā junioru grupā vēl no Latvijas sportistiem kopvērtējuma septītajā vietā ierindojās Kārlis Krūzbergs, bet Tomass Bakēvics palika 14.pozīcijā starp 15 sportistiem. Krūzbergam labākais rezultāts bija piektā vieta 1000 metros, bet Bakēvics visās distancēs palika ārpus desmitnieka.

Junioru A grupā meitenēm startēja Marta Haino, tomēr viņa kopvērtējumā palika noslēdzošajā, 14.vietā.

Junioru B grupā (16-17 gadi) sesto vietu kopvērtējumā ieņēma Roberts Krūzbergs, bet 16.pozīcijā palika Artūrs Pīlāgs, apsteidzot vienu konkurentu. Roberts Krūzbergs A finālā iekļuva 1000 un 1500 metros, ierindojoties attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā.

Sekmīgi junioru C grupā (14-15 gadi) nostartēja otro vietu izcīnījušais Reinis Bērziņš. Viņš triumfēja 1000 metros, garākajā distancē bija sestais, bet 500 metros jau priekšsacīkstēs tika diskvalificēts, kas gan neliedza tikt pie lielās sudraba godalgas.

Savukārt pašā jaunākajā junioru D grupā (12-13 gadi) ar 15.vietu starp 16 sportistiem samierinājās Māris Jānis Šternmanis.

Tāpat Latvija bija pārstāvēta arī pieaugušo grupā, kur pēdējā, astotajā, pozīcijā palika Endijs Vīgants.

Savukārt 3000 metru stafetes sacensībās Latviju pārstāvēja Zvejnieks, brāļi Krūzbergi un Bērziņš, izcīnot drošu uzvaru – otrajā vietā palikusī Itālija finālā tika apsteigta par vairāk nekā sešām sekundēm.

Eiropas kausa finālam kvalificējās pa astoņiem labākajiem Austrumeiropas un Rietumeiropas šorttrekistiem savās vecuma grupās. Latvijas šorttrekā pašlaik izstrādāta programma 2016.-2022.gadam, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.