×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Šoruden pirmizrādi piedzīvos Jura Karlsona jaunais balets “Karlsons lido”

foto - Letafoto - Leta

Oktobra sākumā Latvijas Nacionālajā operā (LNO) pirmizrādi piedzīvos komponista Jura Karlsona balets “Karlsons lido”.

Karlsona dinamiskajā, kontrastiem bagātajā mūzikā kā jautrā karuselī savijušies spilgti muzikāli raksturojumi ar it kā kaut kur dzirdētu intonāciju alūzijām, aģentūru LETA informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

Horeogrāfiju izrādei veido Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš jau radījis vairākus publikas iemīļotus iestudējumus visai ģimenei. Mārtiņa Vilkārša krāsainā scenogrāfija aizvedīs skatītājus uz 70. gadu Stokholmu, bet Ilzes Vītoliņas veidotie tērpi būs kā grezna modes parāde.

Kurš gan nezina Karlsonu, kas dzīvo uz jumta, – vislabāko rotaļu biedru pasaulē. Omulīgais vīriņš ar propelleru uz muguras ir viens no Astrīdas Lindgrēnes grāmatu pazīstamākajiem varoņiem, kuru iemīļojuši gan bērni, gan pieaugušie. Pirmo reizi Latvijā viņa piedzīvojumi būs skatāmi arī baleta izrādē.

Dzīvespriecīgais, krāsainais uzvedums, kura pirmizrāde gaidāma 5.oktobrī, skatītājus aizvedīs uz pasauli, kur fantāzija saplūst ar īstenību, – skursteņslauķi uz pilsētas jumtiem metīsies jautrā dejā, televīzijas dīvas izkāps no ekrāna un sarīkos krāšņu rēviju, pat konfektes griezīsies apburošā valsī, taču būtībā balets būs par ilgām pēc īsta drauga.

Ancena informēja, ka no rītdienas, 9. maija, sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz LNO jaunās sezonas izrādēm septembrī un oktobrī, tostarp uz baletu “Karlsons lido”.

Visus baleta mīļotājus jaunajā sezonā gaida vēl kāds iepriecinošs jaunums, proti, pārmaiņas skars plašu rezonansi ieguvušo baleta iestudējumu “Karmena. 5 tango”, jo instrumentālā pavadījuma ierakstu viencēlienā “Karmena” nu aizstās dzīva orķestra pavadījums, kas sniegs daudz vairāk jūtu un emociju nianšu. Savukārt 15. septembrī īpaša būs baleta izrāde “Bajadēra”, jo šajā vakarā skaistu jubileju svinēs krāšņā iestudējuma galvenās lomas atveidotāja – Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste Jūlija Gurviča.

Biļešu pārdošana uz 2013./2014. gada sezonas grandiozo atklāšanu – LNO ēkas 150. jubilejas koncertiem 5. septembrī un 6. septembrī, kā arī uz Džuzepes Verdi operu “Traviata”, kurā gaidāmi slaveni viessolisti, – sāksies 20. maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+