×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2013
Drukāt

SOS Sabiles zirgam


Foto no zirgam.lvFoto no zirgam.lv

Paveicās Sabiles zirdziņam ceļmalā pie Abavas tilta, kad kāds garāmbraucējs bija piestājis, lai ar viņu parunātos. Atklājās šausmu aina. Nabaga lopiņam saimnieks bija uzkonstruējis “spāņu zābaka” (inkvizīcijas moku rīks. – Red.) cienīgus apaušus. Pūžņojošās brūces liecināja, ka tie nebija uzlikti vakar – zirgs cietis jau ilgāku laiku.


Ikviens, kam bijusi kaut mazākā darīšana ar zirglietām, zina, ka apaušus gatavo no ādas, mūsdienās arī no sintētiskiem materiāliem. Bet ne jau no govs ķēdes! Taču zirga saimnieks bijis inovators – vienu apaušu daļu pazodē aizstājis ar ķēdes posmu, turklāt tik īsu, ka metāls iegriezies miesā. Laikam nospriedis, ka tā būs drošāk. Zirdziņš plūc zāli, kustina žokļus, bet ķēde dara savu – noberž ādu jēlu, rodas brūce, kas sāk strutot. Siltā laikā mušām un citiem kukaiņiem to tik vien vajag – pūžņojošā vieta labākais kopgalds.

Zirgu mīļotājs, saimnieku neatradis, nobildēja gan nabaga lopiņu, gan briesmīgos apaušus un strutojošo brūci un uzrakstīja ziņu portālam zirgam.lv. Zinoši ļaudis deva padomu – tūlīt jāinformē Pārtikas un veterinārais dienests (turpmāk – PVD). No šā brīža zirga glābšanas akcijā iesaistījās arī raksta autore, lai pārliecinātos, ka ierēdņi rīkojas gana ātri un uzņēmīgi.

Gods godam, sabiedrisko attiecību daļas vadītājas Ilzes Meisteres atbilde uz vēstuli ar jautājumu, kā PVD palīdzēs Sabiles zirgam, nāca bez kavēšanās. Nākamajā dienā pēc sūdzības saņemšanas Ziemeļkurzemes pārvalde bija noskaidrojusi zirga īpašnieku un veica pārbaudi, lai pārliecinātos par dzīvnieka veselības stāvokli, skaidroja PVD. “Pēc attēliem spriežot, dzīvnieks nekavējoties būtu jāatrāda veterinārārstam un jāparūpējas, lai tiktu noņemti pārlieku mazie apauši un apstrādātas brūces. PVD Jūs informēs par pārbaudes rezultātiem,” sekoja piebilde.
Zirgs2_Zirgam_lv_19

Nepagāja ne puse dienas, kad pienāca ziņa: “PVD ir veicis pārbaudi, un sūdzībā minētie fakti apstiprinājušies. Zirga saimnieks atzina un nožēloja savu kļūdu, un jau inspekcijas laikā atbrīvoja dzīvnieku no pārlieku ciešajām saitēm. PVD sazinājās ar veterinārārstu un vienojās, ka tas ieradīsies apstrādāt saišu atstātās brūces un instruēs saimnieku par tālākām darbībām. Vienlaikus jāsaka, ka zirga saimnieks par dzīvnieku līdz šim ir rūpējies labi – visādi citādi dzīvnieks ir labi aprūpēts, padzirdināts, arī ar formālo pusi viss ir kārtībā – zirgs ir mikročipēts, ar pasi un informācija par zirgu ir pieejama reģistros.

PVD ir pārrunājis ar zirga saimnieku pieļautās kļūdas, un viņš apņēmies nākotnē tādas vairs nepieļaut. PVD pēc kāda laika pārbaudīs, vai saimnieks savu solījumu būs turējis. Ja ne, tiks lemts par soda piemērošanu.”

Paveicās bērītim pie Abavas tilta.

 

 

 

 

 

 

 

Uzziņa

Pārtikas un veterinārā dienesta uzticības tālrunis 67027402, elektroniski var sazināties, izmantojot mājas lapu www.pvd.gov.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+