×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. janvāris, 2012
Drukāt

Šosezon apstiprināti 38 gripas gadījumi

LETALETA

Šosezon Latvijā apstiprināti 38 gripas gadījumi, liecina Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) apkopotie dati. Šonedēļ LIC laboratorijā tika pārbaudīti 139 paraugi, no kuriem gripa tika apstiprināta septiņos gadījumos.

Kopumā šajā sezonā tika pārbaudīti 2249 paraugi un gripa tika apstiprināta 38 pacientiem, tostarp 33 slimniekiem konstatēts A tipa gripas vīruss, bet pieciem cilvēkiem – B tipa gripa.

Pēc epidemiologu prognozēm tuvākajās nedēļās gripas izplatība turpinās pieaugt un epidemioloģisko slieksni – 100 saslimušo uz 100 000 iedzīvotāju – varētu sasniegt pēc vairākām nedēļām februārī.

Gripas simptomi ir drebuļi un strauja ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, stipras galvas sāpes, muskuļu un locītavu sāpes, sāpes acu ābolos, kasīšanās sajūta rīklē, sauss, kairinošs klepus, sāpes aiz krūšu kaula un izteikts nespēks.

Cilvēkam ir nekavējoties jāsazinās ar ģimenes ārstu, ja viņam parādās gripas simptomi, un jāpaliek mājās. Slimnieku mājās izolē atsevišķā istabā, un regulāri vēdina telpas, slimniekam jālieto atsevišķi trauki un higiēnas piederumi.

No elpceļu infekcijām un gripas iespējams izvairīties, ievērojot speciālistu konsultācijas un padomus, kā arī personīgo higiēnu, tostarp roku mazgāšanu, elpceļu higiēnu. Ir jācenšas izvairīties no kontakta ar vīrusu infekcijas slimniekiem. Un arī pašam saslimušajam jāapzinās, ka, neizārstējies un neievērojot piesardzības pasākumus, viņš var apdraudēt visu apkārtējo veselību.

Tāpat arī ieteicams pēc iespējas vairāk uzturā lietot šķidrumu – zāļu tējas, svaigas augļu un dārzeņu sulas, arī skābpiena produktus (kefīru, paniņas, biezpienu), jo tie satur mikroorganismus, kas stimulē cilvēka imūnsistēmu, jācenšas lietot vitamīniem bagātu uzturu, arī pastaigas svaigā gaisā palīdzēs uzturēt stiprāku imunitāti, norāda speciālisti.

LIC speciālisti atgādina, ka pret gripu jāpotējas katru gadu no jauna, jo katru gadu izplatās cita veida gripas vīrusi un pret tiem saskaņā ar PVO prognozēm tiek izstrādāta sezonai aktuāla vakcīna. Vakcinēties nepieciešams sezonā vienu reizi, imunitāte izveidojas pēc desmit līdz 14 dienām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+