Sotniekam divas piespēles, “Lada” zaudē Kazaņā 0

Latvijas hokeja izlases aizsargs Kristaps Sotnieks svētdien nopelnīja divus rezultativitātes punktus par piespēlēm, taču viņa pārstāvētā Toljati “Lada”, kurā trenera Arta Ābola vadībā spēlē arī Edgars Masaļskis, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

“Lada” pretinieku laukumā ar 3:5 (0:0, 1:3, 2:2) atzina Kazaņas “Ak Bars” pārākumu.

Sotnieks šajā mačā spēlēja 21 minūti un 32 sekundes, kas bija ilgākais laiks komandā. Viņš izdarīja divus metienus pa vārtiem un bloķēja divus pretinieku raidījumus. Savukārt Masaļskis šajā mačā palika rezervē, jo “Lada” vārtus sargāja Iļja Ježovs, kurš atvairīja 30 no 34 pretinieku metieniem.

Rezultātu otrā perioda sākumā atklāja Toljati komanda, kad pēc Sotnieka piespēles precīzs bija Vasilijs Streļcovs. Tomēr turpinājumā krietni labāka bija “Ak Bars”, kuras labā vārtus guva Mihails Varnakovs, Mihails Gluhovs un Vasīlijs Tokranovs.

Spēles pēdējā trešdaļā Dmitrijs Obuhovs panāca jau 4:1 Kazaņas kluba labā, tomēr “Lada” nepadevās un perioda vidū ar trīs minūšu intervālu divus vārtus atspēlēja. Sotnieks asistēja Denisam Zernovam, kurš 51.minūtē samazināja rezultātu līdz minimumam. Izglābties “Lada” hokejistiem gan neizdevās, jo 22 sekundes pirms pamatlaika beigām Antons Gļinkins iemeta ripu jau tukšos Toljati vienības vārtos.

“Lada” pēdējā laikā spēlē ļoti slikti, jo pēdējos septiņos mačos ir piedzīvoti seši zaudējumi, tāpēc Krievijas medijos šajā nedēļā parādījās informācija, ka no amata varētu tikt atlaists galvenais treneris Ābols. Tiesa, kluba vadība šīs baumas noliedza.

LETA jau ziņoja, ka piektdien Sotnieks guva vārtus un izdarīja deviņus metienus pa vārtiem, bet “Lada” viesos ar rezultātu 2:5 piekāpās Ņižņekamskas “Ņeftehimik” komandai.

Šosezon Sotnieks 29 spēlēs izcēlies ar trim vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, bet Masaļskis laukumā devies septiņos mačos.

Vēl vienā spēlē svētdien Maskavas apgabala “Vitjaz” komanda ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) uzveica Jaroslavļas “Lokomotiv”, kuras vārtsargu treneris ir Sergejs Naumovs. Uzvaras vārtus iemeta Aleksejs Kopeikins. Šis panākums “Vitjaz” ļāva iekļūt izslēgšanas turnīra zonā, kur Rietumu konferencē 6.-9.vietu šķir tikai viens punkts.

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 79 punktiem 32 spēlēs ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, bet 75 punkti 34 mačos ir Maskavas CSKA rēķinā. Tikmēr trešā konferencē ar 63 punktiem 32 cīņās ir Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, ko trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns.

Savukārt Mārtiņa Karsuma Maskavas “Dinamo” ar 49 punktiem ir astotā, bet tikai vienu punktu atpaliek Artūrs Kulda un Helsinku “Jokerit”.

Savukārt Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” ar 29 punktiem 32 mačos ir pēdējā starp konferences 14 vienībām, no izslēgšanas turnīra zonas atpaliekot par 20 punktiem.

Austrumu konferencē vadībā ar 68 punktiem 32 spēlēs atrodas Magņitogorskas “Metallurg”. Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” ar 45 punktiem ir septītā, bet 12.vietu ar 38 punktiem ieņem “Lada”.

Rīgas “Dinamo” komandai tagad gaidāmas septiņas mājas spēles pēc kārtas, taču divas no tām notiks Tallinā. Nākamajā duelī tā ceturtdien uzņems Baltkrievijas vienību Minskas “Dinamo”.