Sports
Hokejs

Sotnieks: Latvijas izlasē vienmēr ar lauvas sirdi0

foto: REUTERS/LETA

Kristaps Sotnieks, kurš šosezon ilgstoši mocījās ar veselības problēmām, pavasarī desmito gadu pēc kārtas gatavs pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules čempionātā, “LA” otrdien apliecināja pieredzējušais hokeja aizsargs.

“Izlasē vienmēr esmu spēlējis ar lauvas sirdi un arī šogad gribu aizstāvēt Latvijas krāsas pasaules čempionātā,” sacīja KHL vienību Toljati “Lada” pārstāvošais Sotnieks. Šosezon viņš piedalījās vien 17 spēlēs, gūstot divus vārtus un neitrālu lietderības koeficientu. Kopš 12. oktobra aizsargs aizvadījis vien trīs spēles – decembra nogalē vienu, kā arī divas sezonas noslēdzošās spēles februāra izskaņā un marta sākumā. Līdz ar to pastāvēja bažas, ka pēc sezonas būs vajadzīga atelpa, lai neiedzīvotos jaunās likstās. Tomēr aizsargs sacīja, ka veselība esot sakārtota un viņš ir apņēmības pilns turpināt sezonu. Kluba sastāvā Kristapam laukumu pacilātā noskaņojumā jeb ar uzvaru izdevies atstāt vien trijos vakaros.

“Lada” aizvadītajā sezonā 56 spēlēs ieguva 50 punktus, paliekot priekšpēdējā, 12. vietā Austrumu konferencē un trešajā vietā no beigām visā līgā. Šobrīd komandai iedota atpūta, bet 12. martā atsāksies treniņi. Sotnieks nemācēja teikt, cik ilgi viņam būs jāpaliek kluba rīcībā un kad varēs pievienoties izlasei.

31 gadu vecais aizsargs Latvijas izlasi pārstāvējis deviņos pasaules čempionātos pēc kārtas, tāpat arī divās olimpiskajās spēlēs.

Valstsvienības treniņnometne sāksies 19. martā, bet pasaules čempionāts Dānijā risināsies no 4. līdz 20. maijam.

LA.lv