×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Šovakar ar izrādi “Rigoleto” atklās Rīgas Operas festivālu

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Šovakar Latvijas Nacionālajā operā un baletā ar Džuzepes Verdi operu “Rigoleto” tiks atklāts Rīgas Operas festivāls “Viva Verdi!”.

Šogad festivāls, kas turpināsies līdz 12.jūnijam, ir veltīts izcilajam itāļu opermūzikas ģēnijam Verdi.

Festivāla apmeklētājus priecēs operzvaigznes Marina Rebeka, Aleksandrs Antoņenko, Liene Kinča un citi, kas iejutīsies lomās komponista darbos “Rigoleto”, “Traviata”, “Trubadūrs”, “Makbets” un “Aīda”, bet Galā koncerts 12.jūnijā pulcēs izcilākos Verdi mūzikas interpretus.

Opernamu repertuāru statistika liecina, ka Verdi operas joprojām ir starp visbiežāk izpildītajām. Īpaši populāras ir “Traviata”, “Aīda” un “Rigoleto” – katra no tām ik gadu piedzīvo no 300 līdz 650 izrādēm visā pasaulē. Arī Latvijas Nacionālās operas skatītāji iemīļojuši daudzveidīgās Verdi operu interpretācijas pašmāju un ārvalstu operzvaigžņu izpildījumā.

Operas “Rigoleto” izrādē šovakar un 9.jūnijā Latvijas publiku gaidīs iepazīšanās ar krievu soprānu Jeļenu Goršunovu Džildas lomā un meksikāņu tenoru Hektoru Sandovalu Hercoga lomā, titullomu šovakar pirmo reizi Latvijā atveidos baritons Valdis Jansons, bet 9.jūnija izrādē Rigoleto tēlā iejutīsies Samsons Izjumovs. “Rigoleto” izrādes notiks maestro Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā.

Izcilais latviešu soprāns Marina Rebeka 2.jūnijā atveidos Violetas Valerī lomu operā “Traviata” – šo lomu viņa tikko ar lieliem panākumiem dziedāja Vīnes Valsts operā partnerībā ar Plasido Domingo. Operzvaigznes skatuves partneri izrādē būs Murats Karahans un Samsons Izjumovs, savukārt 10.jūnijā Violeta Valerī būs Sonora Vaice, bet Alfrēds – Murats Karahans. “Traviatas” izrādes diriģēs poļu maestro Tadeušs Voicehovskis.

Operas “Aīda” izrādē 4.jūnijā uz skatuves pulcēsies īsts zvaigžņu sastāvs – Liene Kinča, Aleksandrs Antoņenko, Oļesja Petrova un Samsons Izjumovs, bet pie diriģenta pults būs Ģintars Rinkēvičs.

Operas “Trubadūrs” izrādēs skatītājiem pēc ilgāka pārtraukuma būs iespēja atkal dzirdēt krievu soprānu Dināru Alijevu, Azučenas lomā iejutīsies gruzīnu mecosoprāns Mzia Nioradze, Manriko būs Murats Karahans, bet grāfa Lunas lomu interpretēs Jānis Apeinis 5.jūnijā un Igors Golovatenko 8.jūnijā. “Trubadūra” izrādēs pie diriģenta pults stāsies Jānis Liepiņš.

3.jūnijā un 11.jūnijā būs skatāms Verdi operas “Makbets” iestudējums ar Mārtiņu Ozoliņu pie diriģenta pults, Tatjanu Meļņičenko un Vladislavu Suļimski galvenajās lomās. 11.jūnija izrāde tiešraidē tiks raidīta starptautiskajā Operas platformā “www.theoperaplatform.eu”. “Makbeta” iestudējuma ieraksts Operas platformā būs skatāms sešus mēnešus.

Galā koncertā 12.jūnijā skanēs skaistākās ārijas un dueti no Verdi operām. Dziedās Marina Rebeka, Liene Kinča, Sonora Vaice, Samsons Izjumovs, Dināra Alijeva, Tatjana Melņičenko, Mzia Nioradze, Oļesja Petrova, Murats Karahans, Sergejs Poļakovs, Hektors Sandovals un Vladislavs Suļimskis. Pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš, Aleksandrs Viļumanis un Jānis Liepiņš. Koncertu veido režisore Elita Bukovska, scenogrāfs Reinis Suhanovs un video māksliniece Zane Zelmene. Koncertu tiešraidē raidīs “360 TV” – “Lattelecom” kanāls.

Biļetes uz festivālu var iegādāties “Biļešu paradīzes” un LNOB kasēs.
Kopš dibināšanas 1998.gadā Rīgas Operas festivāls ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan citu valstu skatītāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+