Latvijā
Sabiedrība

Šovakar atklās festivālu “Positivus”, gaidāms mākoņains laiks bez lietus0

Foto – LETA/Paula Čurkste

Jaunākās laika prognozes vēsta, ka piektdien Salacgrīvas tuvumā būs pērkona lietusgāzes, tās var skart arī festivāla “Positivus” teritoriju, bet sestdien un svētdien nokrišņu varbūtība gaidāma zema.

Mākoņu daudzums būs mainīgs. Galvenokārt pūtīs mērens ziemeļrietumu vējš, kas nakts un rīta stundās norims.

Sagaidāms, ka gaisa temperatūra nedēļas nogalē Salacgrīvā nenoslīdēs zemāk par +17 grādiem, dienas laikā termometra stabiņš ēnā pakāpsies līdz +25 grādiem, nedaudz spirgtāks gaiss būs pludmalē.

Ūdens temperatūra Rīgas jūras līcī piektdienas rītā aptuveni +15 grādu, Salacas upē tā sasniedz +22 grādus. Jūras ūdens pakāpeniski kļūs siltāks.

Saulainā laikā no plkst.11 līdz 16 gaidāms augsts ultravioletais starojums, tādēļ šajā periodā nav vēlams ilgstoši uzturēties saulē. Sauļošanās ilgumu var pagarināt, lietojot aizsargkrēmu.

Festivāla “Positivus” atklāšanas vakarā uz galvenās skatuves šodien uzstāsies mākslinieki “Noep”, “Tove Lo” un “Years & Years”, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.

“Noep” uzstāšanās paredzēta plkst.19.15, bet pēc tam uz festivāla galvenās skatuves plkst.21.15 kāps dziedātāja “Tove Lo”, bet plkst.23.30 – “Years & Years”.

Uz citām festivāla skatuvēm šovakar koncertus sniegs tādi mūziķi kā “Scrach Perverts”, Valentino Khan, “Paul Oja & Dj Quest”, “The Family Dog”, “Afro Tallin Beat Orchestra”, “Leksy”, “Alisher”, “Judzhen”, Justinas Jarutis, “Dead Furies”, Ivans Dorns ka arī pašmāju mākslinieki “Pacific K”, Edavārdi, “Franco Franco”, “Tehnikums”, ansis, “Kasetes”, Reinis Jaunais un citi.

Kā aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Elva Lorence, satiksmes ierobežojumu dēļ “Positivus” organizatori apmeklētājiem braucienu uz Salacgrīvu rosina ieplānot savlaicīgi. Saistībā ar ceļu remontdarbiem posmā no Duntes līdz Svētciemam tiks noteikts ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā.

Tāpat tiem, kas uz festivālu dosies ar savu automašīnu, jārēķinās, ka gaidāmas izmaiņas ceļā uz festivāla autostāvvietu. Proti, šogad iebraukšana festivāla oficiālajā autostāvvietā būs no citas puses un apmeklētājiem uz stāvvietu būs jānogriežas uzreiz aiz “Circle K” degvielas uzpildes stacijas.

Maksa par iebraukšanu festivāla oficiālajā autostāvvietā ir astoņi eiro, un tā tiek noteikta par katru iebraukšanas reizi, neatkarīgi no stāvvietā pavadīto stundu skaita. Ja festivāla laikā paredzēts vairākkārt iebraukt un izbraukt no autostāvvietas, organizatori rosina iegādāties abonementu, kura cena ir 20 eiro.

Nākamajās festivāla dienās uzstāsies austrāliešu mūziķis Niks Keivs, britu grupa “The Prodigy”, Marlons Viljamss, “Youngr”, Džeremijs Lūps, “Mura Masa”, The Barr Brothers”, “Lauv”, “Dagamba” un daudzi citi.

LA.lv