×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Šovakar pirmizrāde Pakalniņas jaunajai, Pavļika Morozova stāsta iedvesmotajai filmai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 23. novembrī, kinoteātrī “Splendid Palace”, pirmizrādi piedzīvos Lailas Pakalniņas jaunākā kinolente “Ausma”, un jau no 24. novembra filma dosies pie skatītājiem Rīgā, Jēkabpilī, Cēsīs, Talsos, Valmierā, Ventspilī un citur Latvijā, LA.lv uzzināja kompānijā “Hargla”.

Latvijas/Polijas/Igaunijas kopražojuma spēlfilma “Ausma” vēsta par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē – padomju laikā, kad tā saucamo ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Dēls nodeva tēvu, bet tēvs – dēlu. Tomēr filmas veidotāji atgādina: ausma ir laiks, kad sajaucas gaisma ar tumsu, tāpēc šī ir arī filma par cerību. Ar vēlmi modināt, ne baidīt.

Lailas Pakalniņas filmas ir biežs viesis gan spēlfilmu, gan dokumentālo filmu festivālu programmās, starptautiskajā arēnā tās ir ieguvušas savu atpazīstamību un sekotāju loku. Tomēr tiem, kas savulaik jau iepazinuši režisori un izveidojuši savu priekšstatu par viņas rokrakstu, “Ausma” varbūt sagādās pārsteigumus ar savu dinamiku. Jo šī ir cita Laila Pakalniņa, kas iedvesmojusies no Sergeja Eizenšteina nepabeigtās filmas “Tērču pļavas” sižeta un radījusi savu – 2015. gada – padomju laiku pasakas variantu.

Filmas mūziku rakstījis pazīstamais pianists Vestards Šimkus, debitējot filmu komponista lomā. Starp vadošajiem aktieriem – Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Viktors Zborovskis (Wiktor Zborowski, Polija), Liena Šmukste, Rūdolfs Plēpis, Ģirts Krūmiņš. Filmas veidošanā piedalījušies arī gandrīz 900 masu skatu dalībnieki no Kurzemes pilsētām un ciemiem, kā arī plašs dzīvnieku ansamblis – zirgi, suņi, vistas, žurkas, gliemeži. Par to, kā tapusi filma un kas par to sakāms pašiem veidotājiem, iespējams uzzināt, ieskatoties avīzē “Ausma”, kas pieejama filmas demonstrēšanas vietās.

Savukārt skatītāji Rīgā, gaidot savu filmas “Ausma” seansu, var iegriezties kafejnīcā “Tinto” un nobaudīt tur īpaši radīto kafiju “Ausma”.

Kompānijas “Hargla” pārstāve Zanda Dūdiņa pastāstīja, ka visi aicināti arī piedalīties foto konkursā, uzņemot foto par tēmu “Ausma” un līdz 30. novembrim nosūtot to uz e pastu filmausma@gmail.com. Vizuāli un idejiski iespaidīgākie foto tiks publicēti filmas facebook profilā, bet labāko fotogrāfiju autori saņems ielūgumus uz filmas seansiem.

Rīgā filma skatāma kinoteātros “Splendid Palace”, “Kino Citadele”, “Kinobize”.

Pasaules pirmizrādi “Ausma” svinēja zīmīgajā 18. novembrī Tallinas Starptautiskajā filmu festivālā Melnās naktis. Šis festivāls nesen ir ieguvis augstākās (A) kategorijas statusu un tagad Eiropas kino apritē atrodas līdzās Kannu, Berlīnes, Venēcijas u.c. filmu festivāliem.

Pēc pirmizrādes filma ieguvusi prestižā kinoizdevuma “Hollywood Reporter” un filmu kritiķa Stīvena Daltona (Stephen Dalton) uzmanību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+