×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

«Šovakar runājam tikai latviski»

Foto no ASV vēstniecības arhīvaFoto no ASV vēstniecības arhīva

ASV vēstnieces vietniece Karena Maklelanda rīkoja pieņemšanu, lai pateiktos visiem, kas palīdzējuši Amerikas diplomātiem iemācīties latviešu valodu. Bija ieradušies mūziķi, aktieri, žurnālisti, arī man bija gods piedalīties, viesu vidū bija arī Ģirts Valdis Kristovskis un valsts kontroliere Inguna Sudraba. 


K. Maklelanda uzrunāja klātesošos latviski, pateicoties visiem, kas, varbūt pašiem to nezinot, ir devuši nozīmīgu ieguldījumu, lai latviešu valodas mācīšanās būtu interesanta un, galvenais, sekmīga. To, ka tā patiešām bijusi sekmīga, varēja pārliecināties, aprunājoties gan ar vēstnieci Džūditu Gārberi, gan vēstniecības darbiniekiem. Ja kāds vēlējās izteikties angļu valodā, vēstniece laipni aizrādīja: “Šovakar runājam tikai latviski.” Šis nebija parādes pasākums, jo Gārberes kundze un viņas kolēģi latviski runā, arī tiekoties ar Latvijas iedzīvotājiem. Vēstniecei latviešu valodu māca Marika Hudobkina, un nodarbības notiek divas reizes nedēļā. Bet katru gadu septembrī Vašingtonā pie skolotājas Diānas Brantes sāk mācīties tie amerikāņu diplomāti, kuriem ir paredzēts darbs Latvijā.

Izrādās, ka Amerikas diplomātiem apgūt latviešu valodu palīdz arī Valsts kontroles revidentu ziņojumi, kas esot uzrakstīti labā, saprotamā valsts valodā. ASV padomnieks politiskajos un ekonomiskajos jautājumos Hīts Beilijs sacīja, ka, strādājot Latvijā, nevar iztikt bez latviešu valodas un, pats par sevi saprotams, tā ir jāiemācās labā līmenī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+