×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Šovakar Vecrīgā ar bungošanu un dziesmām vilks bluķi

Bluķa velšana Vecrīgā. Foto - LETABluķa velšana Vecrīgā. Foto - LETA

Bluķa vilkšanas vakars pa Vecrīgas ielām un laukumiem, 2013. gads.

Svinot ziemas saulgriežus, šovakar Vecrīgā norisināsies ikgadējā bluķa vilkšana, aģentūru LETA informēja Latvijas Folkloras biedrībā.

Bluķa vilkšana Rīgā sāksies plkst.18 Rātslaukumā, turpināsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem un noslēgsies ar bluķu ugunskuru un Ziemassvētku svinēšanu Rātslaukumā. Svētku norises vadīs Rīgas folkloras kopas “Grodi”, “Garataka”, “Berendejka”, “Budēļi”, “Rija”, “Ceidari”, “Vilcenes”, “Dandari”, “Lāns”, “Krulla”, “Vilkači” un “Skandinieki”, kā arī Rīgas Danču klubs, Katlakalna “Rāmupe”, Bārbeles “Tīrums” un Līvānu “Ceiruleits”.

Šogad Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituālais instruments, ar kura skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām tiks kliedēta tumsa un ienaids un iets līdzi saulei tās gadskārtu gājumā.

Kā stāsta pasākuma rīkotāji, ziemas saulgrieži ir tas īpašais laiks, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus latvieši sauc par Bluķa vakaru, svinējušas un svētījušas tautas visā pasaulē. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais saules gads.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+